Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Poznejte ráj turistů

Poznejte ráj turistů

Plzeňský kraj má vše, co si můžete přát. Krásnou, pestrou přírodu, historické skvosty, řadu památek, kouzelné hrady, zámky i romantické zříceniny, muzea, sportovní centra, atrakce pro rodiny, zábavu pro seniory, lázně, wellness, kouzelná města a místa. Stovky kulturních institucí po celém kraji zvou na nepřeberné množství zážitků. Moderní metropole Plzeň je hrdým univerzitním městem a sídlem významných průmyslových podniků, které své kvality jen potvrdilo ziskem titulu Evropské hlavní město kultury 2015.

Region je doslova rájem pro turisty. Hory lákající v létě cyklisty se v zimě mění v lyžařský ráj. Při návštěvě Chodska máte pocit jako by se zde zastavil čas, svébytná oblast, kde stále přetrvávají silné lidové zvyky, uchvátí každého. Dětem kraj nabízí jednu z nejkrásnějších zoologických zahrad v celých Čechách, muzeum loutek nebo zábavní park plný pravěkých dinosaurů. A nemůžeme zapomenout ani na světově unikátní science centrum s 3D planetáriem, kde se vesmír točí kolem vás, pro milovníky adrenalinové zábavy outdoorové parky či jeden z nejlepších bikeparků v celých Čechách. A k tomu všemu světově proslulé pivo a výtečnou gastronomii.

Tento kraj prostě musíte navštívit.

Články

Mapa minipivovarů

Mapa minipivovarů
{phocamaps view=map|id=1}

Poznejte ráj turistů

Poznejte ráj turistů

Plzeňský kraj má vše, co si můžete přát. Krásnou, pestrou přírodu, historické skvosty, řadu památek, kouzelné hrady, zámky i romantické zříceniny, muzea, sportovní centra, atrakce pro rodiny, zábavu pro seniory, lázně, wellness, kouzelná města a místa. Stovky kulturních institucí po celém kraji zvou na nepřeberné množství zážitků. Moderní metropole Plzeň je hrdým univerzitním městem a sídlem významných průmyslových podniků, které své kvality jen potvrdilo ziskem titulu Evropské hlavní město kultury 2015.

Akce

 • Letní barokní festival 2018
  Letní barokní festival 2018

  Letní barokní festival je jednou z nejvýznamnějších a návštěvnicky nejoblíbenější částí unikátního projektu Plzeňského kraje „Západočeské baroko“, který vznikl v lednu 2016.

  Číst dál...
 • Veletrh ITEP 2018
  Veletrh ITEP 2018

  Veletrh ITEP je třetím největším mezinárodním veletrhem cestovního ruchu v České republice, který v průměru navštěvuje 13 000 lidí a účastní se ho přes 120 vystavovatelů.

  Číst dál...
 • Prodaná nevěsta pod širým nebem
  Prodaná nevěsta pod širým nebem

  Nejznámější česká opera, otevřená scéna pod širým nebem, panoramatické jeviště, slavní operní pěvci, stovky účinkujících, plzeňský folklór, živý orchestr, komedianti, vesnická hospoda a Jeník s Mařenkou.

  Číst dál...
 • Prázdninová štafeta
  Prázdninová štafeta

  Štafeta je určena dětem a mládeži do 18 let. I letos ji pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně, spoluorganizátory patnáctého ročníku jsou Správa informačních technologií města Plzně a Středisko volného času RADOVÁNEK.

  POZOR!  Soutěž začíná až první prázdninový den, tedy 1. 7. 2018!

  Číst dál...