Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Akce Plzeňského kraje – „Poznej Chodsko zblízka“ v domažlickém muzeu byla více než úspěšná

Akce Plzeňského kraje – „Poznej Chodsko zblízka“ v domažlickém muzeu byla více než úspěšná

Domažlické muzeum - ideální místo konání pro akci, která měla široké veřejnosti přiblížit tradice a zvyky na Chodsku se již od rána plnilo nedočkavými návštěvníky.

Již během první hodiny  jich přišlo více než sto a bylo tak jasné, že sobota 17. listopadu se zapíše co do počtu návštěvnosti červeným písmem. A bylo co obdivovat, zkoušet a ochutnávat.... Od rána do večera se tu pekly chodské koláče, ochutnávaly speciality, drátkovala vajíčka nebo točila chodská keramika. V pozdním odpoledni bylo již jasné - Akce Poznej Chodsko zblízka přilákala více než osm stovek lidí.

Podle pořadatelů dorazilo ´poznat Chodsko´na osm stovek lidí. Čtyři pekařky měly plné ruce práce, za celý den se nezastavily. Nejen paní Vondrovicová a Klímová,   ale i všechny ostatní neúnavně a s úsměvem na rtech pekly a zdobily s návštěvníky chodské koláče a také perníky. Martin Volf z Muzea řemesel z Kolovče předváděl točení chodské keramiky, ale k vidění byla i další řemesla. Návštěvníci byli nadšeni obratností paní Bergrové při drátkování a zdobení vajíček, paní Soukupová předvedla  co všechno lze z drátků vyrobit. Paní Krocová poutala pozornost přítomných unikátní podmalbou na  sklo  s chodskými motivy. Nechyběla tradiční dudácká muzika a ženy oděné v chodských krojích, které nemohl obléknout nikdo jiný než paní Marie Langová a Anna Burešová. V chodské vesničce Postřekov díky nadšení těchto dvou žen mohou návštěvníci muzea vidět kroje pro všední  nošení, pracovní i svatební kroje, bálový kroj nebo dětské a pánské tradiční oděvy. Lidé si také nenechali ujít  prohlídku muzea Chodska, která byla po dobu akce zcela zdarma.

Plzeňský kraj, který akci pořádal, na místě rozdával nové propagační materiály nejen o Chodsku. „Nabídli jsme zajímavě ztvárněnou  výstavu ucelené řady propagačních materiálů týkajících se historických, přírodních a jiných zajímavostí Plzeňského kraje. Zájemci si mohli seznámit s nejnovějšími propagačními  materiály, které jsme vydali v rámci rozsáhlého projektu  Do Plzeňského kraje za přírodou, tradicemi a gastronomií a který je spolufinancován Evropskou unií“ vysvětluje Bc. Ilona Šnebergerová – vedoucí oddělení cestovního ruchu.  „Volně dostupná pro návštěvníky zde byla například  nejnovější mapa, která představuje oblast Šumavy jako kompaktní turistickou oblast, tedy její severozápadní část včetně oblasti jižních Čech a bavorského příhraničí a je doplněna o region Českého lesa, ale také nové image publikace se spoustou fotografií“ doplňuje Šnebergerová.  Na své si přišly i děti. Užily si zábavu a odcházely s úsměvem, obdarované řehtačkami nebo chodskými omalovánkami.

Spokojení návštěvníci si tak odnášeli tipy a inspiraci nejen na výlety po Chodsku, ale i  po celém Plzeňském kraji. Spokojené však byly i jejich chuťové pohárky, neboť vše co se za celý den upeklo, se také na místě snědlo.   

Naposledy upravil: Beránek Filip (12.06.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ