Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

CYKLOPROHLÍDKY - letos opět dva nové okruhy

CYKLOPROHLÍDKY -  letos opět dva nové okruhy

Již po desáté mohou cyklisté v Plzni vyjet na některou z cykloprohlídek – organizovaných vyjížděk na kolech v doprovodu průvodce s výkladem.

Cykloprohlídky budou letos pokračovat stejným systémem jako v loňském roce. Každý druhý čtvrtek v měsíci se pojede některý kratší okruh Plzní, každou druhou sobotu pak jeden z mimoplzeňských okruhů.

 Pořadatelé cykloprohlídek si kladou dva základní cíle:

- „naučit“ cyklisty jezdit po méně používaných úsecích cyklistických stezek a komunikací vhodných pro cyklisty a tím umožnit bezpečnější pohyb cyklistů po Plzni a okolí,

- představit zejména méně známé, nebo téměř neznámé zajímavosti Plzně a okolí.

 Ke stávajícím již devíti kratším okruhům Plzní, po kterých se cyklisté mohli svézt už loni a devíti okruhům vedoucím do okolí Plzně, přibudou letos ještě dva „Za uhlím na Plzeňsku“ a „Po stopách plzeňských osobností“. První provede cyklisty po některých místech Plzeňska, kde se těžilo uhlí, druhý představí staré i novější památníčky či rodné domy a místa působnosti známých lidí, kteří se v Plzni narodili, či tu žili.(více na další stránce či před premiérou na internetu). Nové okruhy budou mít svoji premiéru o prázdninách, kdy se na cykloprohlídky vydává nejvíce cyklistů.

Informace o cykloprohlídkách lze získat v Informačním centru vedle radnice nebo na regionálním informačním portále pro cyklisty www.plzenskonakole.cz

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě

Naposledy upravil: Beránek Filip (09.05.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ