Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Cykloprohlídky pokračují v červenci s novou trasou Za kamennými kříži

Cykloprohlídky pokračují v červenci s novou trasou Za kamennými kříži

(Plzeň, 8. července 2014) - Tento týden čekají na cyklisty v Plzni dvě cykloprohlídky. Krátký odpolední okruh s názvem Chlumská je zavede do oblasti Boleveckých rybníků a Chlumu, kde se seznámí s historií známého kopce i rozhledny na něm.

V sobotu bude mít premiéru druhý, tentokrát celodenní okruh Za kamennými kříži.  Zážitkem pro účastníky cykloprohlídky tentokrát bude hlavně hledání kamenných křížů, které jsou mnohdy stranou cest a křižovatek. O tom, jak se kříže nazývají, kdy a proč vznikaly, se cyklisté dovědí z výkladu cykloprůvodkyně, která bude celou skupinu po cestách i silničkách provázet. Vysvětlí, co jsou smírčí kříže, ale třeba i mezní a hraniční kameny, kde a jak se umisťovaly a jaký význam i ochranu požívají nyní..

Více se o červencových cykloprohlídkách, premiérové trase i všech termínech cykloprohlídek pro letošní rok dovíte v přiložené tiskové zprávě. Pro případné použití přikládám též několik fotografií. V případě potřeby mne neváhejte kontaktovat, nebo s námi rovnou šlápnout do pedálů – tento týden Chlumský okruh (Čt 10/7/2014) a  Za kamennými kříži (So 12/7/2014).  Další cykloprohlídky dle plánovaného rozpisu.

Radka ŽÁKOVÁ
cykloprůvodkyně a editorka plzenskonakole.cz
PR & editorka newsletteru národního cyklokoordinátora 

 

Naposledy upravil: Beránek Filip (10.07.2014)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ