Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Horšovský Týn

Horšovský Týn

Největší kulturní událostí ve městě Horšovský Týn je Anenská pouť. Je to druhá největší slavnost v regionu.

Pro občany a návštěvníky tuzemské i zahraniční nabízí tato slavnost velmi bohatý kulturní program a mnoho doprovodných akcí. Slavnosti trvají již od čtvrtka do neděle.
Na hlavním pódiu na horní části náměstí se představí řada hudebních skupin různých hudebních žánrů. Páteční večer patří především příznivcům rockové muziky. Během dalších dní si na své přicházejí milovníci dechovky, populární, historické, folkové a další hudby.

Součástí poutě je tradičně Staročeský jarmark. Koná se na spodní části náměstí. Spodní část náměstí se tak promění ve staročeské tržiště s ukázkami dávných řemesel. Návštěvníci zde mohou ochutnat staročeské pokrmy a poslouchat starodávnou hudbu. Milovníci divadla si přijdou také na své. Horšovskotýnští ochotníci mají pro diváky vždy připraveno nějaké pěkné představení. Pro děti jsou připravena na nádvoří zámku loutková divadelní představení. Pro všechny jsou na zámku připravena ještě šermířská vystoupení a historická taneční vystoupení. V programu poutě nechybí ani filmová představení.

Pouť nekončí večerem, ale právě v tuto dobu ožívají všechny místní restaurace, které nabízí vlastní program, i na náměstí hraje hudba do pozdních ranních hodin.
Pouť provází většinou i různé výstavy ve výstavních sálech Městského kulturního zařízení nebo v prostorách zámku.
Mezi další doprovodné akce patří např. chovatelská výstava, střelecká soutěž pro děti i dospělé, fotbalová utkání, pouťové atrakce a mnoho dalších.
K oživení tradice svátku svaté Anny došlo v roce 1990, kdy do města přišlo procesí věřících poutníků. Od té doby každoročně přichází v rámci slavností do Horšovského Týna poutní procesí ze sousedního Bavorska přes hraniční přechod Swarcava. V sobotu se koná poutní mše a v neděli mše svatá.
Pouť v Horšovském Týně je stále více navštěvovaná, návštěvnost se odhaduje přes 15.000 osob.

Naposledy upravil: Beránek Filip (26.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ