Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Ing. Jaroslav Lstibůrek

Ing. Jaroslav Lstibůrek

Široký sortiment medů různých šarží a balení, a dále medových vín různého stáří a příchutí.

Historie firmy:

Asi před deseti lety jsem se rozhodl navázat na včelaření svého dědečka a pořídil si první včelky. Zpočátku získaný med spotřebovala naše rodina a přátelé. Postupně ale včelek a tím i medu přibývalo, včelařit začala i manželka, a protože jsme se většinu profesního života zabývali výrobou nápojů, zcela logicky jsme začali experimentovat s kvašením medu. Naším cílem bylo vyrobit „původní“ medovinu tak, jak ji znali a především pili, naši prapředci. Po pár letech studia historických podkladů, a především celé řady pokusů a omylů, jsme se dopracovali k našim „medovým vínům“.  Zájem o ně postupně přerostl okruh naší rodiny a kamarádů a tak se snažíme tuto rostoucí poptávku uspokojit. Dnes nabízíme široký sortiment medů různých šarží a balení, a dále medových vín různého stáří a příchutí. I když nás rostoucí zájem těší, neplánujeme rozšíření výroby, protože veškeré činnosti chceme i nadále vykonávat sami.  Naším cílem je nabízet výrobky jako místní specialitu, založenou na tom, že veškeré použité suroviny pocházejíz našeho blízkého okolí. Důležité je, aby přinášely všem radost, tak jako nám, a aby bylo našim zákazníkům jasné, že je připravujeme s láskou.

Další informace o firmě:

Já i manželka jsme vystudovali Potravinářskou fakultu se zaměřením na nápoje vyrobené kvašením, čemuž jsme se také věnovali většinu svého profesního života. V letošním roce jsem absolvoval včelařskou školu, a také se jako lektor Společnosti nástavkových včelařů zabývám přednáškovou činností, publikuji v odborných časopisech a poskytuji poradenství v oblasti kvašených nápojů.
Naše medy se od konkurenčních odlišují především umístěním včelnic, dále tím, že med vytáčíme podle jednotlivých šarží a následně jej skladujeme v chladícím boxu, aby se co nejdéle prodloužila jeho trvanlivost při zachování původních vlastností.
Tato péče se mimo jiné projevuje i v tom, že se nám daří na základě rozborů prováděných Výzkumným včelařským ústavem zařazovat naše medy do kategorie „Český med“. Toto označení smějí používat pouze medy splňující přísnější kriteria, než určuje příslušná vyhláška.
Jedno z našich stanovišť se nachází v chráněné krajinné oblasti, prakticky na úpatí nevyššího vrcholu Českého lesa – Čerchova. Jedná se o oblast, kde není žádné lidské sídlo a ani zde není žádná zemědělsky obhospodařovaná půda.
Samozřejmostí jsou dřevěné úly, které ošetřujeme pouze lněným olejem. 
Případné zájemce o prohlídku naší včelnice a výrobny vína u nás rádi přivítáme. Je pouze nutná předběžná domluva. Součástí prohlídky je samozřejmě i ochutnávka našich výrobků a případně jejich následné zakoupení.
Pro výrobu medových vín používáme svůj vlastní med. Snažíme se o to, aby i v hotovém výrobku byla zachována základní charakteristika medu. Proto roztok před zakvašením nepovařujeme a vlastní kvašení vedeme co nejchladněji. Používáme vlastní technologický postup, který se opírá o námi selektované kvasinky.  Samozřejmostí jsou i nerezové nádoby, které umožňují udržovat potřebnou čistotu kvašení. Základní mezioperační a finální kontrolu výrobků si zajišťujeme ve vlastní provozní laboratoři.
Za kvalitu našich výrobků si můžeme stát díky tomu, že veškeré činnosti zajišťujeme sami. Jedná se výlučně o ruční výrobu jako je stáčení, korkování, etiketování atd. Korkovou zátku u archivního vína zaléváme voskem, který pochází od našich včel.

Kontakt:

Adresa Nová Pasečnice 2
           344 01 Domažlice
Telefon +420 775 667 099
Email lstiburek@medovevino.cz
WWW stránky www.medovevino.cz
GPS souřadnice 49°23'49.941"N, 12°53'37.324"E

Bližší informace o výrobcích naleznete kliknutím na výrobek: 

Medové víno z Českého lesa

Medové víno z Českého lesa, archivní

Květové a nektarové medy
 

 

Naposledy upravil: Beránek Filip (23.04.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ