Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Jitka Štáhlichová - Kolombina

Jitka Štáhlichová - Kolombina

Naši firma byla založena v r. 1991 jako cukrárna s výrobou zmrzliny a zákusků. O rok později jsme rozšířili provoz o hostinskou činnost. V roce 1996 ....

Naši firma byla založena v r. 1991 jako cukrárna s výrobou zmrzliny a zákusků. O rok později jsme rozšířili provoz o hostinskou činnost. V roce 1996 jsme zahájili prodej zmrzliny na náměstí v Klatovech z dobového automobilu. V roce 1999 jsme ukončili hostinskou činnost a začali se plně věnovat pouze výrobě a prodeji zmrzliny.
Naše výroba zmrzliny prošla dlouhým vývojem od začátků s produkty z prášku rozmíchaným ve vodě až k vlastním recepturám. V současné době jsme se dopracovali k výrobě zmrzliny jako za starých časů z poctivých surovin, kdy jsou ovocné z ovoce a mléčné z mléka a smetany. Zmrzlina je vyráběna tzv. teplou cestou, tzn. je pasterizována a tím získává na kvalitě jak hygienické, tak chuťové.
Veškeré naše produkty jsou bez chemických dochucovadel a barviv. Velkým pomocníkem při výběru surovin je nám kniha: „Tajemství výrobců potravin“.
Zmrzlinu se snažíme vyrábět z dostupných domácích surovin, i když v dnešní době je to velký problém.
Naše výrobky jdou do přímého prodeje a nevznikají tak skladové zásoby, které jsou energeticky náročné, odpadá také transport ze vzdálených továren a tím jsme ekologicky šetrní k přírodě.

Naše prodejna není jen hezké prodejní zařízení, ale je také atrakcí města. Evokuje vzpomínky na dobu první republiky, kdy zmrzlináři z podobných zařízení prodávali svoji zmrzlinu. Je velikým lákadlem pro turisty, mnozí z nich si pořizují fotografie na památku.
Zákazníci si u nás mohou zakoupit točenou i kopečkovou zmrzlinu, kterou jim na jejich přání namáčíme do čokoládové polevy. Naše točená zmrzlina je zřejmě jako jediná v Čechách připravována dle vlastní receptury teplou cestou. 
Dále máme v nabídce Milkshake také vlastní výroby, ledovou kávu, kávu espresso, ledové tříště a drobný doplňkový prodej cukrovinek.

Výrobna:  Studentská 650, 339 01 Klatovy V
GPS souřadnice: 49°23´39.821´´N, 13°18´19.440´´E
Další prodejní místa: Náměstí Míru, Klatovy

Časy prodeje: 9:00 – 19:00
V době nepříznivého počasí úprava pracovní doby.

Adresa: Lipová 551
            339 01 Klatovy
Telefon: +420 736682095
Email: stahlichovaj@seznam.cz
GPS souřadnice: 49°23'34.604"N, 13°18'23.638"E

Bližší informace o výrobcích naleznete kliknutím na výrobek: 

Borůvková zmrzlina

Jahodová zmrzlina

Jogurtová zmrzlina

Oříšková zmrzlina

Vanilkovo - čokoládová točená zmrzlina

Naposledy upravil: Beránek Filip (04.03.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ