Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Josef Krůs a syn

Josef Krůs a syn

Mlýn Podhora se nachází v překrásné krajině mezi dvěma rybníky obklopen prstenci polí. Mlýn byl postaven v 17. století. V roce 1922 byl zakoupen rodem Krůsů.

Mlýn byl funkční až do roku 1961. V současnosti se na okolních polích pěstuje zelenina, část prostoru mlýna je využívána pro rekreaci včetně ubytování a ve strojovně je zřízeno muzeum malé vodní elektrárny.Na přilehlých polích se pěstuje přibližně 20 druhů běžné polní zeleniny, která je velmi oblíbena pro svoji osobitou chuť a čerstvost. Prodej zeleniny je sezónní a probíhá formou prodeje ze dvora. Každý rok od poloviny září mohou zákazníci nakupovat zeleninu vypěstovanou bez použití průmyslových hnojiv, navíc v kraji, kde žijí.

Nabízený sezónní sortiment produktů: zelí bílé hlávky (krouhané), zelí červené hlávky, zelí čínské, kapusta, květák, brokolice, dýně, kedlubna, karotka, petržel, celer, pór, brambory, cukrová kukuřice, kmín, zelí kysané, cukrová řepa, červená řepa, saláty listové, cibule žlutá, cibule červená.  

Výhodou nákupu zeleniny od nás je to, že kromě kvality a čerstvosti, víte, kde byla zelenina vypěstována a dostanete se do kontaktu s pěstiteli, což se Vám v jiné distribuční síti hned tak nestane. Přijeďte.

Adresa: Domažličky 12, 339 01 Bolešiny
Telefon: 602 408 467
Email: krus@mlynpodhora.cz

WWW stránky: www.mlynpodhora.cz

GPS souřadnice: 49°25´10.870´´N, 13°22´23.696´´E

Bližší informace o výrobcích naleznete kliknutím na výrobek: 

Kysané zelí Podhora

Naposledy upravil: Beránek Filip (04.03.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ