Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Kdyně a okolí

Brudek

Nabídka příjemně stráveného dvoudenního pobytu ve Kdyni a okolí zahrnuje návštěvu nejzajímavějších památek a míst, která by neměl při poznávání místní krajiny žádný turista, který do Kdyně na dovolenou zamíří, určitě vynechat.

Připravený program je zaměřený na pěší turistiku, ale není nijak náročný a je vhodný i pro rodiny s dětmi, které mají rádi přírodu a procházky lesem. Samozřejmě si každý daný program může upravit dle svých možností a času, využít jej mohou i cykloturisté.
Ubytování:
- pro větší pohodlí doporučujeme: penzion Černý orel, penzion Janka
- pro méně náročné: autokemp či chatová osada Hájovna, horská chata na Korábu
1. den:
Po snídani se vydáme na náměstí, kde jistě nepřehlédneme monumentální budovu klasicistní radnice s charakteristickou věžičkou. Nejprve navštívíme místní informační centrum, které se ukrývá v původní židovské synagoze. Zde se můžeme informovat na další turistické zajímavosti a zakoupit například pohlednice či jiné suvenýry. Samozřejmě si nenecháme ujít prohlídku unikátního interiéru synagogy z poloviny 19. století s expozicí vztahující se k židovství a historii samotného města.
Koupíme si svačinu a už zamíříme na poznávání jižního okolí města.
Z náměstí jdeme směrem na jih, míjíme vlakové nádraží s již vlevo za ním opustíme silnici a držíme se žluté tur. značky, kterou asi v půli cesty vystřídáme za červenou. Cesta lesem dlouhá 5 km nás zavede až k poutnímu kostelu sv. Anny na Tanaberku, kde se každoročně konají svatoanenské poutě. Zde, obklopeni stromy, si jistě rádi odpočineme.
Z poutního místa pokračujeme dále asi 2 km po červené značce až do vsi Brůdek. Pokud ve vesnici zahneme doleva a půjdeme ještě 0,5 km, objeví se před námi malý kostelík sv. Václava na Brůdku, který pochází pravděpodobně ze 17. století a je považován za nejstarší svatováclavskou památku v Čechách.
Z vesnice Brůdek už nás čeká posledních 5 kilometrů po silnici přes Prapořiště zpět do Kdyně. Pokud už jsme unaveni nebo nechceme, abychom se vyhýbali projíždějícím autům, můžeme v Brůdku počkat na autobus, který nás doveze až do města, kde si jistě vybereme jednu z místních restaurací a dáme si něco dobrého k jídlu.
Budeme-li mít ještě dostatek sil a chuť, můžeme si jít třeba zahrát tenis nebo kuželky anebo si objednat rekreační jízdu na koni u místní jezdecké společnosti.

Naposledy upravil: Beránek Filip (25.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ