Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Klenčí pod Čerchovem a okolí

Cěrchov v zimě

Horní Chodsko (okolí Klenčí p.Č.)

Nabízíme Vám možnost prožít několik dní v lůně překrásné přírody v podhůří Českého lesa a v obcích Horního Chodska, kde je ještě stále živá národopisná tradice. Návštěvník zde najde ubytování jak v hotelech (hotel Game, hotel Haltrava, hotel Výhledy – vše v Klenčí, hotel Sádek - Díly, hotel Lesana - Pec), tak i v penzionech (penzion Krásný dům - Pec, penzion Hamr - Trhanov, penzion Vila Daniela - Klenčí, penzion Klenčí p.Č., penzion Postřekov, penzion Český les – Folmava, penzion Mlýneček – Pec, penzion U Tří Chodů - Hadrovec) a v soukromí (M. Zdanovcová – Díly, I. Kobesová – Pec), případně v ubytovnách (ubytovna OÚ Postřekov, ubytovna KD Chodov). Rovněž stravování zde nabízí mnoho subjektů – restaurace Mazaný králíček, hostinec U Psutků, Pizza Café Restaurant, Café – Bistro u Mathauserů, hostinec U nádraží – vše v Klenčí, restaurace KD Chodov, restaurace Tepik Lísková, Expresso Folmava, restaurace Česká Kubice, hostinec U berana Pařezov, restaurace U sv. Jána – Trhanov, restaurace Špillarka – Postřekov, restaurace Lísková, Gastro Centrum Folmava, hostinec U makové panenky – Chodov, hostinec Nový Kramolín.
Tipy na výlet:
Čerchov – nejvyšší vrchol Českého lesa, rozhledna Kurzova věž (otevřeno květen, červen, září, říjen SO, NE 9-17, červenec, srpen denně 9-17), výchozím bodem – Capartice (5 km pěšky), Pec (5 km pěšky)
Výhledy – pomník J. Š. Baara (3 km nad Klenčím při hlavní silnici)
Babylon – letovisko v lesích mezi Domažlicemi a hraničními přechody Česká Kubice a Folmava. Dvě přírodní koupaliště s blahodárnou léčivou vodou, rozmanitá sportovní zařízení, řada turistických (technické, vojenské, národopisné i pamětní) zajímavosti. Pro hosty prvotřídní stravování, ubytování, zábava, sportování i sběr hub v křišťálovém a vonícím ovzduší.
Dobrá voda – poutní místo – studánka, kostelík v lese (mezi obcí Draženov a Klenčí)
Klenčí p.Č. – jedna z jedenácti původně chodských vesnic na Domažlicku, Muzeum J. Š. Baara (otevřeno 8.5. – 10.10. mimo pondělí)
Hrádek – vrch nad obcí Újezd, pomník J.S. Koziny (vůdce Chodů v boji proti Lomikarovi)
Újezd – jedna z jedenácti původně chodských vesnic na Domažlicku, rodiště J. S. Koziny. V obci se nachází Pamětní síň J. S. Koziny (otevřeno 15.5. – 30.9. – Út – Ne 9-17)
Postřekov - jedna z jedenácti původně chodských vesnic na Domažlicku, Hasičské muzeum
Domažlice – založené ve 13.stol., historické jádro s věží, augustiniánský klášter, Chodský hrad s věží – nyní Muzeum Chodska, Muzeum J. Jindřicha – národopisné muzeum, Galerie Bratří Špillarů
Horšovský Týn – historické jádro, zámek (několik prohlídkových tras – hrad, zámek atd.)
Koloveč – Muzeum techniky a řemesel (otevřeno denně 8 – 18)
Další chodské obce – Chodov, Draženov, Tlumačov, Mrákov, Stráž, Klíčov, Pocinovice, Chodská Lhota
Zříceniny – Rýzmberk a Herštejn na Kdyňsku
Český les – toto pohoří patří k nejzachovalejším přírodním územím vestřední Evropě. V oblasti chráněné krajinné oblasti Českého lesa se nachází vzácné bukové porosty a údolní nivy s mnoha druhy chráněných rostlin a živočichů (čáp černý, rys ostrovid, tetřev hlušec a další).
Milovníci národopisu mohou každý rok navštívit tradiční masopust v obci Postřekov a národopisnou slavnost Výhledy v Klenčí p.Č. (začátek července). Mohou si zajít na exkurzi do VD Chodovie, kde se vyrábí tradiční chodská keramika. V srpnu se každý rok v Domažlicích konají Chodské slavnosti.
Návštěvníci mají rovněž možnost navštívit představení v kinech (Domažlice, Horšovský Týn, Kdyně, Poběžovice) či divadelní představení a koncerty v Domažlicích, Horšovském Týně a Kdyni. Rovněž mají možnost zajít na diskotéky v Domažlicích, Peci, Újezdě, Poběžovicích, Bělé n.R., Kdyni a na Babyloně.
Ve většině obcí mají i možnost sportovního vyžití:
Klenčí p.Č. – fotbalové hřiště, odbíjená, tenis (i krytá hala u hotelu Game), koupaliště, v Caparticích je výchozí bod pro běžkové i sjezdové lyžování
Díly – tenis, kuželna, fotbalové hřiště
Babylon – přírodní koupaliště, tenis, minigolf, fotbalové hřiště
Chodov – tenis
Domažlice – plavecký bazén, posilovna, sauna, sportovní hala, atletický a fotbalový stadion, odbíjená, tenis, fitness, jezdectví, střelnice
Waldmünchen - plavecký bazén Aqua Fit (tobogán, vířivé koupele atd.)
Kdyně – jezdectví, přírodní koupaliště, fitness
Horšovský Týn – fitness, přírodní koupaliště Podhájí
Blížejov – střelnice
Staňkov – rekreační lety
Jezdectví – Svržno, Újezd sv. Kříže, Libosváry

Klenčí pod Čerchovem je výchozím bodem pro tyto pěší trasy:
Zelená – Klenčí – Výhledy (pomník J. Š. Baara) – Pec – Babylon (rekreační oblast) – PP Louka u Šnajberského potoka (železniční zastávka Havlovice)
Modrá – Klenčí – Dobrá voda (poutní místo), 3 km
- Klenčí – PP Skalky na Sádku, na rozcestníku Pod Sádkem navazuje na červenou, která prochází po celém hřebeni Českého lesa.
Žlutá – Klenčí – Chodov – Pec – Česká Kubice

Naposledy upravil: Beránek Filip (25.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ