Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Končící rekonstrukce původní haly TJ Lokomotivy ITEP 2013 neohrozí. Veletrh cestovního ruchu začíná již tento čtvrtek. Milovní

Končící rekonstrukce původní haly TJ Lokomotivy ITEP 2013 neohrozí. Veletrh cestovního ruchu začíná  již tento čtvrtek.  Milovní

I když by se zdálo, že závěrečné stavební práce při rekonstrukci staré Městské sportovní haly TJ Lokomotiva omezí konání již 8. ročníku mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITEP 2013 opak je pravdou.

Uvnitř nové haly vrcholí přípravy před čtvrtečním slavnostním zahájením  veletrhu ITEP, který potrvá až do soboty 21.září.

 

Návštěvníci budou pozitivně překvapeni novým uspořádáním gastro oddělení, kde bude probíhat část regionálních ochutnávek jako např. Salaš Zbojská, Pivovar Belveder, pečivo Diviš,stánek Madam marmelády ze Šumav paní Milfaitové, držitelky dvojité zlaté medaile z britské soutěže The World´s Original Marmalade Awards 2013. Nedílnou součástí budou i pravidelné ochutnávky  zlatavého plzeňského moku. Venkovní část gastro programu bude lákat na ochutnávky z Hané na stánku „Hanácké grónt“.

Přehledná vystavovatelská hala nabídne jako tradičně více než 104 vystavovatelů z toho 20 zahraničních např. z Německa, Slovenska, Ruska, Itálie.    Doprovodný program se v den zahájení  rozběhne pod taktovkou Velkého dechového orchestru ZUŠ Chválenická  na hlavním podiu uvnitř haly, rozmanitá venkovní expozice MAS „Venkovské expo“ zaplní přilehlé prostory u haly. Svojí „stage“ rozbalí i regionální autobus 2015 a přiveze pro malé i velké návštěvníky spoustu zábavy. Pro nejmenší návštěvníky je u  výstavní expozice Muzeum Lega z Tábora připraven koutek „stav a zapoj svoji fantazii“. ZOO Plzeň na svém stánku představí i přírůstek do želví rodiny  - želví holčičku Elfinku. Techmania Science Center představí svoje exponáty Ruční baterie, Rotační plošinu, hlavolamy pro nejmenší  - Závod z kopečka, Elektrické blešky a nezapomenou ani na efektní show přímo na podiu. Návštěvníci se mohou těšit na  pokusy na téma tekutý dusík, hrátky se vzduchem, elektřina a mnoho dalších.

Po celou dobu trvání veletrhu budou probíhat soutěže a to přímo na stánku Plzeňského kraje. Přijďte si zodpovědět několik otázek   na téma turistické a historické cíle v našem kraji a vyhrajte zajímavé propagační předměty. Expozice Plzeň Evropského hlavní město kultury 2015 zve na pravidelné slosování o turistické klobouky v hodnotě 99,- Kč.

Vyvrcholením veletrhu bude Bavorská sobota. Bavorská sobota má v doprovodném programu svoje speciální místo. Bude se čepovat pivo Dampfbierbrauerei a v nabídce bude i  pravý bavorský „šnaps“- původní bylinný likér.  Celodenní program   nabídne   prezentaci typického kulturního umění německých hostů a bavorských tradic. Nedílnou součástí bude i představení regionu a zajímavých tipů pro poznávání a trávení dovolené. Vystavená bude lanovková kabinka - gondola   pro zamilované a novomanželé, která ve skutečnosti vyváží zájemce až na nejvyšší vrchol bavorské lesa Javor – Grosser Arber. Po celou dobu veletrhu budou probíhat ochutnávky pravé bavorské uzeniny „bratwurstu“, bavorských preclíků a dalších dobrot nejen od sousedů.

 

Další informace, včetně rozpisu doprovodného programu ITEP 2013, naleznete na webových stránkách www.turisturaj.cz. Záštitu nad letošním veletrhem převzal ministr pro místní rozvoj František Lukl a také Rostislav Vondruška, generální ředitel agentury CzechTourism, kteří konání veletrhu finančně podpořili.

Na celý veletrh včetně všech doprovodných akcí je vstup ZDARMA. A sdílíte-li motto rodiny Klusálkových, „Všude dobře, tak co doma?“ – určitě se na ITEPu zastavte, o inspirace pro cestování tady určitě nouze nebude

 

Praktické informace:

Vstup:  vstupné na veletrh ITEP 2013 a všechny doprovodné programy je zcela zdarma.

Termín:  19. – 21. 09. 2013

Otevírací doba:  čtvrtek a pátek 10:00 – 18:00, sobota 10:00 – 17:00

Místo konání:  Městská hala Lokomotiva, Úslavská ulice, Plzeň

Dostupnost MHD:  Tramvaj č.2 - směr Slovany - zastávka "Habrmannova", Trolejbus č.12 - směr Božkov - zastávka "Sladkovského"

Naposledy upravil: Beránek Filip (17.09.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ