Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Mezinárodní cyklo-turistická akce Okolo Železné Rudy s časopisem Turista nabídne bohatý program u nás i v Bavorsku

Mezinárodní cyklo-turistická akce Okolo Železné Rudy s časopisem Turista nabídne bohatý program u nás i v Bavorsku

Přípravy již šestého ročníku akce Okolo Železné Rudy s časopisem Turista vrcholí. Ačkoli se tato oblíbená cyklo-turistická akce uskuteční ve dnech 6. až 8. září 2013, účastníci se mohou registrovat už nyní.

Do příprav se zapojilo i město Bavorská Ruda a řada německých subjektů. Hlavním partnerem je časopis Turista, který letos oslaví úctyhodné jublieum – 125 let od vydání prvního čísla. Organizátoři na dnešní tiskové konferenci v Plzni seznámili zástupce médií s bohatým programem letošního ročníku.

„Počet účastníků neustále roste, loni se jich zaregistrovalo 850, což je o 100 procent více než o rok dříve. Letos očekáváme opět podstatně vyšší zájem,“ uvádí hlavní organizátor  Milan Sklenář. Pro účastníky letošního ročníku Okolo Železné Rudy s časopisem Turista jsou připraveny čtyři trasy pro pěší (7, 15,  25 a 30 km) a dvě pro cyklisty (30 a 50 km). Další možností jak poznat region Železnorudska je nabídka tří naučných stezek – Sklářská, Tetřeví a Utajená obrana. „Novinkou letošního ročníku je přibližovací trasa pro cyklisty z Modravy. Pro registrované cyklisty  bude připravena zdarma v rámci registrace doprava autobusem zpět do Modravy v sobotu ve večerních hodinách,“ dodává Milan Sklenář s tím, že centrem akce bude sportovní areál Za Tratí v Železné Rudě.

Registrovaní účastníci, kteří uhradí poplatek 170 korun, mohou využít mnoha bonusů, jako je zvýhodněné ubytování, padesátiprocentní sleva na příjezd a odjezd vlaky Českých drah z celé ČR, bezplatně bude možné jezdit vlaky mezi   Zelenou Lhotou a Alžbětínem i  obousměrně využít lanovek na Pancíř a Velký Javor. Zajištěn je volný vstup do bazénů, stanování zdarma, bezplatné ochutnávky místních specialit nebo káva v restauracích, kavárnách a hotelech na obou stranách hranice či volný vstup na různá zajímavá místa. Informace o možnostech ubytování na Železnorudsku o víkendu 6. až 8. září lze získat na www.sumavskakarta.cz a v ITC  Železná Ruda, tel.: 376 397 033.

Moderovat zábavný program bude jako v minulých letech železnorudský rodák herec Pavel Nový. Součástí programu bude tradičně  Pivo-vínobraní, které začne v pátek 6. září od 16.00 hodin. Uskuteční se také oslava výročí založení časopisu Turista. Letošní ročník mezinárodní cyklo-turistické akce Okolo Železné Rudy s časopisem Turista je zařazen do kalendáře Klubu českých turistů, stane se také jedním z vrcholů turistického týdne v Bavorsku.

Kontakt:

Milan Sklenář

tel.:+420 603 894 139

e-mail: fousik@volny.cz

www.pkvylet.cz

www.turista.cz

Naposledy upravil: Beránek Filip (14.06.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ