Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Na kole nebo s hůlkami Želoznorudskem

Na kole nebo s hůlkami Želoznorudskem

Na kole nebo s hůlkami Želoznorudskem byl název akce, kterou na sobotu 1. září 2012 připravil Plzeňský kraj a Železná Ruda. Pozval nejen vyznavače cykloturistiky, ale i příznivce nordic walking na „zelenou střechu Evropy“, jak se s oblibou Šumavě říká.

Akce určená pro širokou veřejnost startovala v 10. hodin v prostoru bývalé celnice Alžbětín. Pořadatelé věřili, že nepříznivá předpověď počasí zájemce o aktivně strávenou sobotu, ale také o nově vydané propagační materiály Plzeňským krajem neodradí. 

Na výběr měli příznivci pohybu na zdravém vzduchu  7kilometrovou trasa s hůlkami, která vedla z velké části po naučné stezce „Sklářská“,  nebo cyklotrasu  dlouhou 25km, která vedla i bavorským lesem. Ten, kdo  chtěl s chůzí s hůlkami teprve začít, měl  skvělou příležitost. Včasně registrovaným zapůjčili na místě hůlky zdarma a navíc odbornice v disciplíně „nordic walking“ názorně vysvětlila , jak správně hůlky používat. Samotnému startu předcházelo ještě správné rozcvičení a zahřátí těla a už se mohlo  vyrazit na trasu.

Zájem lidí nás mile překvapil. Už po deváté hodině ke stánku Plzeňského kraje a připravenému podiu pro kulturní program přicházeli první zájemci o tuto akci“ sdělil radní pro oblast kultura, památková péče a cestovní ruch Václav Koubík“.  Kolem 10. hodiny  nebylo jednoduché   rozeznat, kdo je již zaregistrován a kdo tak míní teprve učinit.  Stánek Plzeňského kraje, kde registrace probíhala byl totiž v obležení zájemců o nové propagační materiály, mapy a image publikace, které pro tuto turistickou sezonu Plzeňský kraj vydal. „Vítáme snahu Plzeňského kraje rozšířit nabídku propagačních materiálů a map o Šumavě a přilákat tak nové návštěvníky z tuzemska i zahraničí. Především mutace v němčině je vítanou pro turisty z příhraničí, kteří k nám již nejezdí jen za účelem gastroturistiky“ pochvaloval si starosta Železné Rudy Michal Šnebergr. I díky jeho podpoře a organizačnímu zajištění proběhla celá akce na jedničku. 

Pro všechny byly k dispozici mapy a prospekty o Šumavě zdarma. Největší zájem vzbudila  mapa, která představuje oblast Šumavy jako kompaktní turistickou oblast, tedy její severozápadní část včetně oblasti jižních Čech a bavorského příhraničí a je doplněna o region Českého lesa.

„Tato mapa není ale jen klasická pomůcka při hledání cesty. Je zároveň i inspirací. Najdete tu totiž užitečné informace, které můžete využít už při plánování výletů a cest na Šumavu. Zároveň vyšla image publikace s názvem Šumava, Český les a bavorské příhraničí. Šumava se tu představuje v celé své kráse,“ popisuje mapu  lákající na Šumavu Bc. Ilona Šnebergerová vedoucí oddělení cestovního ruchu.

"Na každého účastníka čekal v cíli dárek a  navíc zapůjčené hůlky získali jako dárek. V prostoru celnice  probíhal doprovodný kulturní program, na místě bylo i občerstvení,“ doplňuje Ilona Šnebergerová.


Všichni účastníci obdrželi účastnický list, propagační předměty, a proběhlo i slavnostní  vyhlášení účastníků s nejlepšími časy, kteří obdrželi ceny z rukou radního Václava Koubíka.  A protože po vydatném sportovním výkonu všem vyhládlo, přišlo vhod regionální pivo Belveder a dobře upečená klobáska. Až když se v  pozdních odpoledních hodinách  spokojení účastníci rozcházeli, začali se z nebe snášet první deštivé kapky toho dne. A to byla ta nejlepší výhra pro všechny.

Naposledy upravil: Beránek Filip (20.06.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ