Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Naučná stezka Velké Hydčice-Hejná-Nezamyslice

Naučná stezka Velké Hydčice-Hejná-Nezamyslice

Dovolujeme si Vám představit Naučnou stezku spojující obce Velké Hydčice, Hejná a Nezamyslice.

Na 7 informačních tabulích Vám přiblížíme bohatou historii, přírodní zajímavosti a další zajímavá místa v obcích a jejich okolí. Milovníci přírody a zdatnější turisté si trasu mohou prodloužit okruhem okolo vrchů Pučanka a Kozník. Okruh je značen žlutou pásovou značkou a vedle krásné přírody si na něm jistě užijete i daleké výhledy do krajiny. Přejeme Vám nevšední zážitky a šťastné putování.

Naučná stezka vznikla ve spolupráci s německým partnerským městem Regen, které od roku 2007 rozvíjí příhraniční spolupráci v rámci územní působnosti obcí mikroregionu Prácheňsko. „Perla na řece“ - ne nadarmo je tak Regen nazýván (viz informační tabule č. 8). Lázeňské město ležící v srdci Bavorského lesa má po všech stránkách co nabídnout. Více informací o městě, turistické nabídce a možnostech vyžití najdete na www.regen.de. Informace na těchto stránkách jsou zpracovány i v českém jazyce.

Pro obce Velké Hydčice, Hejná a Nezamyslice vydali Hana Formanová a Mgr. Kamil Pikhart, texty Mgr. Zdeňka Řezničková, grafika Hana Švarcová.

Naposledy upravil: Beránek Filip (13.12.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ