Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Nejpodrobnější cykloturistická mapa Plzně a jejího okolí právě vyšla v novém přepracovaném vydání

Nejpodrobnější cykloturistická mapa Plzně a jejího okolí právě vyšla v novém přepracovaném vydání

Když byla před pěti lety vytvořena na základě objednávky města Plzně cykloturistická mapa Plzeň a okolí 1 : 25 000, setkala se s velkým zájmem u cyklistické veřejnosti.

Plzeň a okolí

Měřítko 1: 25 000

Vydal RAMAP, srpen 2013

Náklad 5 000 ks

Autoři:

Koncept mapy: Radka ŽÁKOVÁ

Rejstřík zajímavostí: Radka ŽÁKOVÁ, Stanislav RAUCH

Fotografie: Stanislav RAUCH, Zdeněk LHOTÁK, Stanislav

RAUCH jr., Josef ČIHÁK

Překlady: Radka ŽÁKOVÁ (AJ), Pavel BARTOVSKÝ (NJ)

Grafika a sazba: Jitka RAUCHOVÁ

Do té doby totiž vycházely turistické mapy v měřítku 1:50 000 a větším, což pro jízdu na kole po městě nebývá dostačující. Přespolní cyklista ve městě lehce zabloudí – stačí jedna chybějící nebo z legrace otočená značka a kufrování je tady. Nová mapa, tak ukázala trasy pro pěší i cyklisty ve městě podrobněji a věrně aktuálnímu stavu. Na její přípravě se podílel tým cyklistů z Plzně, který mapoval území města i jeho blízkého okolí. Nejinak to mu bylo i při přípravě nového přepracovaného vydání. „Od prvního vydání přibylo v Plzni hodně nových cyklostezek a změnilo se i vedení některých cyklotras,“ uvádí autorka konceptu mapy plzeňská cykloprůvodkyně Radka Žáková.

Mapový podklad je originálem plzeňské mapové firmy RAMAP a vychází z dobré znalosti vlastního města a jeho okolí. „Změny, které za dobu od prvního vydání v terénu nastaly, jsme sbírali průběžně a snažili jsme se také projet na kole co nejvíc míst, abychom ověřili stávající stav v terénu s naším mapovým podkladem,“ uvádí jeden z autorů mapy Stanislav Rauch.

Mapové dílo v měřítku 1:25 000 zahrnuje kromě turistického značení pro pěší i cyklisty též aktuální síť polních a lesních cest, vyznačených podle kvality jejich průjezdnosti, což bývá pro cyklistu v terénu to nejdůležitější. V mapě jsou také vyznačeny naučné stezky, a to včetně těch nových podél plzeňských řek, na kterých s městem spolupracovalo i nakladatelství RAMAP. Nově je terén zvýrazněn nenásilným stínováním.

Mapa bude sloužit i Plzeňskému kraji k propagaci regionu například na veletrzích cestovního ruchu, ale mohou si ji koupit i cyklisté, kteří do města přijedou nebo tu žijí. Zájemcům z řad cyklistů je již k dispozici ke koupi (za 79 Kč) od 16. srpna v Informačním centru MP vedle radnice (nám. Republiky 1), v GPS mapovém centru v Martinské ulici a ve vybraných prodejnách map, kol, ale i v řadě knihkupectví. Svoji propagační premiéru bude mít tato mapa na stánku Plzeňského kraje na veletrhu ITEP v září tohoto roku

Kontakty:

Ing. Radka ŽákovÁ, cykloprůvodkyně&editorka plzenskonakole.cz(cykloradka@seznam.cz, ) 777 093 290)

Ing. Stanislav RAUCH, RAMAP  (info@ramap.cz, ) 603 553 974)

Naposledy upravil: Beránek Filip (27.08.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ