Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Nová naučná stezka pro děti v Sušici

Nová naučná stezka pro děti v Sušici

Víte kolika let se dožívá veverka, kolik váží liška nebo jaké rozpětí křídel má výr velký? Pokud si nejste jisti, dovolujeme si Vás pozvat na procházku do lesoparku Luh, kde byla vybudována nová naučná stezka pro děti, zaměřená na zvířata našich lesů.

Délka trasy: 1 km - okružní
Náročnost: lehká, bezbariérový přístup, vhodná i pro rodiny s malými dětmi a kočárky
Prezentovaná zvířata: liška obecná, prase divoké, veverka obecná, rys ostrovid a výr velký.

Naučná stezka má celkem 5 zastavení, která přitažlivou formou představí dětem lesní zvířátka. Na informačních tabulích, které krásnými dětskými kresbami doplnila paní Klára Víšková se  děti například dozví, jak je zvíře velké, kolika se dožívá let, čím se živí, jak vypadá jeho stopa a mnohé další. U každého zastavení také najdete velkou dřevěnou sochu zvířátka,  která byla vyřezána v “dětském duchu”.
Naučná stezka vznikla díky finanční podpoře Plzeňského kraje a doufáme, že se bude dětem (a ne jen jim) líbit a třeba si i odnesou nějaké nové poznatky o obyvatelích našich lesů.
Pro zpestření putování po naučné stezce jsme pro děti připravili pracovní listy, kde mohou plnit různé úkoly. Listy i s mapkou jak se k NS dostat, jsou k dispozici v Městském informačním centru.

Naposledy upravil: Beránek Filip (03.02.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ