Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

NOVINKA LETOŠNÍ SEZONY SE SKRÝVÁ POD NÁZVEM „ŠUMAVSKÉ LÁZNĚ“

NOVINKA LETOŠNÍ SEZONY SE SKRÝVÁ POD NÁZVEM „ŠUMAVSKÉ LÁZNĚ“

KAŠPERSKÉ HORY: město se slavnou historií, které kdysi plnilo pokladnice českých králů tolik žádaným zlatem. Těžba zlata sem přilákala přibližně 600 let před n.l. Kelty, ...

kteří zde zřídili opevněná hradiště na vrchu Sedlo a Valy. Roku 1356 dal Karel IV. postavit na obranu hrad Kašperk. Město ležící na jedné z větví „Zlaté“ stezky získalo díky svému významu četné výsady.

Národní park Šumava láká turisty především krásným okolím, četnými možnostmi sportovně turistického vyžití. Pěší turistika, cykloturistika, lyžování sjezdové a především běžecké, splouvání toků řek a řada dalších aktivit, možnost ubytování v samém centru přírodních scenérií, to vše ocení aktivní a rekreační sportovci, rodiny s dětmi a v klidnějších měsících především senioři.

Stylový hotel v srdci Šumavy, na okraji národního parku, na trase Srní, Kvilda, Modrava, nabízí komfortní a cenově přístupné ubytování a polopenzi na Šumavě – to je Parhotel Tosch. Svoji atraktivitu pro návštěvníky zvýšil novou atraktivní službou – otevřením „šumavských lázní“.

Historie ParkHotelu Tosch

Od roku 1539 je neodmyslitelně spojena s výrobou piva v Kašperských Horách. Dlouhé, jednoramenné schodiště spojuje hotelovou halu s hlubokým sklepením, kde probíhala vlastní výroba piva. Přes 4,5 m vysoké klenby bývalé varny přecházejí do jeskyně, která byla v 16. století vytesána ve skále, pod stávajícím hotelovým parkem.

Návštěva jeskyně

Při její  se Vám ihned vybaví období panování krále a císaře Karla IV., majestátný hrad Kašperk a těžba zlata v Kašperských Horách. Vybaví se Vám období, kdy byly šumavské louky a pláně zarostlé žlutou arnikou, mateřídouškou, dobromyslem a řadou dalších bylinek. Hluboké šumavské lesy a slatě, čistá pramenitá voda, horský vzduch a místní bylinky, to byl domácí lékař obyvatel Šumavy.

Novinka letošní turistické sezony -  Šumavské lázně

Na tyto tradice navazuje zcela ojedinělý projekt pod názvem Šumavské lázně, který nabízí ParkHotel Tosch. Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury, včetně koupelí, bylinné páry a zábaly. Hluboké sklepení, skála, klenba Vás podvědomě vrací do 16. století. Veškeré lázeňské produkty jsou   z čistého prostředí Šumavy. Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava.

Léčit pomáhá Sv. Barbora
Vlastní, v jeskyni vyvěrající pramen sv. Barbory je součástí vodoléčby, která neodmyslitelně patří ke správnému a zdravému způsobu života. Speleoterapie a relaxace v jeskyni umocní pobyt v Šumavských lázních a přispívá k odstranění stresu a k celkovému návratu k přírodě. Výjimku v nabídce tvoří koupele a zábaly ze solí a bahna z Mrtvého moře. Tyto produkty byly zařazeny z důvodu jednoznačného pozitivního vlivu na zdraví.

Aktivní odpočinek v přírodě

Neodmyslitelnou součástí lázní je velký hotelový park v anglickém stylu. Hosté jej mohou využívat, jak pro aktivní odpočinek, tak i pro další terapie, které lze ve volné přírodě poskytovat. K dispozici jsou zde lehátka, lavičky, letní terasa pro příjemné posezení. Pohled z hotelového parku na hrad Kašperk je pak příjemnou závěrečnou tečkou za lázeňským pobytem, který Vás nabije novou energií.

Více info : www.sumavskelazne.cz

Naposledy upravil: Beránek Filip (27.03.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ