Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Novinky ze ZOO

Novinky ze ZOO

V zoo se začaly budovat dva nové pavilony, Zoologická zahrada připravuje stálou expozici věnovanou cestovatelské dvojici Zikmundovi a Hanzelkovi

V zoo se začaly budovat dva nové pavilony

Základní kámen nové expozice za zhruba 25 milionů korun slavnostně odhalili v zoologické zahradě zástupci města, městského obvodu a společnosti Swietelsky, která dva pavilony do listopadu letošního roku postaví. V rámci prvního tematického celku nazvaného Amazonie – prales, voda, člověk bude vybudován pavilon opic drápkatých. Ve druhé etapě věnované oblasti Středomoří vznikne expozice suchozemských želv. Podle finančních možností města by mohl vzniknout ještě třetí pavilon zaměřený na Etiopskou vysočinu.

Projekt Stopy člověka v přírodě vychází ze schváleného a postupně realizovaného generelu rozvoje zoologické zahrady. Její návštěvníky má seznámit se vznikem lidské civilizace a s dopady vlivu člověka na životní prostředí.

Obě v současné době budované etapy podpořila Evropská unie dotací ve výši 17 milionů korun. Město se podílí částkou téměř 7 milionů korun, jeden milion poskytne první městský obvod a 440 tisíc korun zoologická zahrada.

Zoologická zahrada připravuje stálou expozici věnovanou cestovatelské dvojici Zikmundovi a Hanzelkovi

U expozice „Svět v podzemí“ byla ve středu 29. ledna odhalena socha vytvořená studenty umělecko-průmyslové školy Zámeček. Vznikla pod vedením akademického malíře Jaroslava Šindeláře a má lákat k návštěvě interaktivního mini muzea s dokumentačním materiálem a reáliemi z objevných cest slavné cestovatelské dvojice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky. Sochu, jejíž součástí je základní kámen připravované expozice, dnes odkryl sám Miroslav Zikmund, který je na dvoudenní návštěvě Plzně.

„Hlavní část je plánována do prvního patra vstupního objektu k podzemí. Od května 2013 mohou zájemci navštívit stálou expozici muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Část klíčových exponátů bude do vznikající expozice v Plzni zapůjčena z cestovatelských fondů, které jsou uloženy v tamním archivu. Vzhledem k hojné návštěvnosti naší zoologické zahrady se stane expozice důstojným poděkováním oběma cestovatelům,“ uvedl Martin Vobruba, mluvčí zoo.

S otevřením mini muzea počítá zoologická zahrada na jaře letošního roku.

Naposledy upravil: Beránek Filip (07.11.2016)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ