Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Nýrsko a okolí

Nýrsko

Velice atraktivní je výlet na blízký Pajrek, kam se můžeme vydat po zelené turistické značce anebo využít sítě poznávacích okruhů.

Poznávací okruhy jsou celkem čtyři, značené směrovkami různých barev, různé délky a náročnosti,v terénu se vzájemně kříží, takže je možné je podle libosti kombinovat. Kterýkoli z nich bez potíží zvládnou i málo zdatní turisté, senioři či děti. (cca 5 km)
Z Pajreku se můžeme vydat dále po modré turistické značce na vrchol Hraničář a zpět (cca 5 km), od Pajreku dojít po zelené značce až k penzionu Kory, kde se turisté mohou občerstvit a poté pokračovat k vodní nádrži (nejdříve po zelené, dále po žluté). (Vhodné i pro rodinu s dětmi) (cca 6km)
Další vycházkový okruh směřuje na druhou stranu Nýrska, do Bystřice nad Úhlavou. Na návrší si nejprve prohlédneme kapli Nejsvětější trojice, poté se vydáme okolo Zámečku do Bystřického parku, pokračujeme do Hadravy (zde se nachází chráněný strom) a odtud do Chudenína, kde v letních měsících můžeme využít Chudenínského rybníka k vykoupání. Z Chudenína se po panelové cestě přesuneme do Skelné Hutě, půjdeme okolo penzionu Andrea, kde se můžeme občerstvit, projdeme vesničkou, na jejímž konci stojí restaurace Zámeček. (cca 12 km)
Mikroregion Úhlava se může pochlubit širokou sítí značených cyklotras, navazujících na cyklotrasy Běšinska, Domažlicka a CHKO Šumava. Turisté mají možnost navštívit místa v minulosti přísně střežená a nepřístupná. Trasy v oblasti Chudenína a Hamrů nás provedou už dnes neexistujícími vesnicemi s pozůstatky bývalých statků např. Zadní Chalupy, Červené Dřevo - pozůstatky místní kaple, za obcí Přední Fleky je obnovený hřbitov se základy kostela. Cyklotrasy je možné využít i k návštěvě sousedního Bavorska pomocí hraničních přechodů pro pěší a cykloturisty např. Zadní Chalupy – Helmhof, Fleky – Hofberg. V nabídce cyklotras se najdou jak trasy krátké a nenáročné pro rodiny s dětmi, tak trasy, které vyhoví i zdatnějším turistům.
K turisticky zajímavým možnostem výletů přibyl i nově vytvořený sochařský projektKrálovský hvozd, který spojuje „ Kameny doteku“ umístěné v obcích Přeshraničního sdružení Královský hvozd – Küenisches Gebirge. Kámen doteku je vlastně ležící kámen na jehož povrchu je odstraněna zvětralá vrstva a povrch zbroušen. Tato vyleštěná místa, velká jako dlaň, pobízí k doteku a hlazením si zachovávají svůj lesk. V nejbližší době bude k dispozici v informačním centru Nýrsko i přehledná mapka.

Naposledy upravil: Beránek Filip (25.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ