Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

OJEDINĚLÝ FESTIVAL V ULICÍCH MĚSTA – Kontejnery k světu.

OJEDINĚLÝ FESTIVAL V ULICÍCH MĚSTA – Kontejnery k světu.

V pátek 10. května odstartoval v Plzni festival Kontejnery k světu., který se svým rozsahem dá považovat za největší akci oživující veřejný prostor v historii města.

Na 30 místech po celé západočeské metropoli se objevily desítky kontejnerů s nejrůznějším kulturním, sportovním či gurmánských obsahem. Skladové kontejnery budou mít 30 dní na to, aby probudily k životu své okolí a naučily lidi opět trávit čas venku v ulicích.

 „Chceme, aby Evropské hlavní město kultury bylo propojené město,“ zdůrazňuje autor myšlenky Jakub Mareš. Desítky kontejnerů, které v květnu a červnu zaplaví celé město, nabídnou svým návštěvníkům kavárny, kino, hvězdárnu, hudební klub, obchod s biopotravinami, designem, komunitní centra, dokonce i kostel a mnoho dalšího. Na náměstí Republiky vyroste velké informační centrum, kde budou moci návštěvníci získat podrobné informace o programu v dalších kontejnerech.

Pro držitele Plzeňské karty bude fungovat bezplatná půjčovna koloběžek  jakožto rychlý, zdravý a ekologický způsob dopravy po městě.

Svůj kontejner bude pochopitelně mít i Plzeň 2015.  Ten bude stát v areálu někdejšího pivovaru na Světovaru a bude upravený jako infocentrum, které představí koncepci a projekty Evropského hlavního města kultury . Každou středu a sobotu od tří do šesti hodin odpoledne bude sloužit i jako VOX POPULI. Lidé sem budou moci přijít říct, co si o EHMK myslí a jak si představují Plzeň v roce 2015.V přilehlých prostorách Světovaru proběhnou besedy o projektu hlavního města kultury, veřejné čtení s přednáškou nebo představení projektů Cross Innovation a  Everfund. Pro návštěvníky se chystá také třeba i soutěž ve street dance, fotoworkshop, workshop závěsné akrobacie nebo pravidelné pondělní workshopy žonglérské. Připravena je i zahradnická dílna pro rodiče s dětmi. Promítat se tu také budou animované filmy mladých autorů. Navíc na Světovaru v těchto dnech nemůže chybět ani autobus, který vozí myšlenku EHMK po celém kraji. Tady nabídne mimo jiné divadelní představení Viktorka na Řípu. To vypráví o pouti, kterou k poctě sv. Jiří vykonali plzeňští fotbalisté pod vedením moudrého trenéra Vrby.

Program kontejneru Plzeň 2015 na Světovaru

Spolupráce kontejnerů k světu. a Plzně 2015 vyvrcholí 8. června, kdy se program propojí s Dnem Meliny Mercouri na Anglickém nábřeží a v dalších městských částech.

Mapu s umístěním kontejnerů naleznete zde


Naposledy upravil: Beránek Filip (17.05.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ