Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Plzeň a okolí I.

Plzeň a okolí I.

Vyberte si z několika výletů, ať jednodenních či dvoudenních. Zavítáte na zámek Kozel, do Nepomuka či do Manětína.

 

 

 

 

1. Plzeň – zámek Kozel a okolí – a zpět (celodenní výlet)
Plzeň – zámek Kozel  17 km

Doporučená doprava:
• Vlakem z plzeňského nádraží do Šťáhlav – dále pěšky cca 3 km
• Autobusem na parkoviště u zámku Kozel
• Osobním autem na parkoviště u zámku Kozel
• Možno i na kole
V místě je možná prohlídka zámku a zámeckého parku, návštěva sportovního areálu Pohoda – minigolf - dětský koutek – možnost občerstvení, návštěva čajovny, účast na kulturní akci na zámku.

  
2. Plzeň – Nepomuk (dvoudenní výlet s kulturním programem)
Plzeň – Nebílovy  18,5 km
Nebílovy – Nepomuk  23 km
Nepomuk – Plzeň  37 km
doporučená doprava:

• individuální turistika (autem)
• pro skupiny možnost zajištění dopravy autobusem

1. den
ráno odjezd z Plzně přes Nebílovy – zastávka v Nebílovech – prohlídka zámku – oběd v restauraci U Bendů proti zámku (pro příznivce pěší turistiky možný malý okruh cca 2 km výlet ke kostelu Prusíny) – odjezd směr Nepomuk – v Nepomuku návštěva kulturní akce dle aktuálního programu – po kulturní akci ubytování v Penzionu Zahrádka u Nepomuka (cca 5 km od Nepomuka) ubytování s bazénem a dětským hřištěm – večeře + možnost grilování na terase s poslechem živé hudby

2. den
snídaně v penzionu – prohlídka památek Nepomuk – kostel sv. Jakuba, arciděkanství, kostel sv. Jana Nepomuckého – možnost volné prohlídky soch vytvořených v rámci sochařských sympozií – oběd v restauraci U Švejka – po obědě odjezd do Plzně – nebo před odjezdem je možné ještě navštívit Zámek Zelená Hora cca 2 km pěšky z náměstí (zámek je přístupný o prázdninách od 13.30 do 17.00 hodin).
  
3. Plzeň – Zámek Chyše (dvoudenní výlet)
Plzeň – Manětín 35 km
Manětín – Chyše 18 km
Chyše – přes Žlutice, Toužim – Bečov 37 km
Bečov – Plzeň 59 km
doporučená doprava:
• individuální turistika (autem)
• pro skupiny možnost zajištění dopravy autobusem

1. den
ráno odjezd z Plzně směr Manětín – v Manětíně prohlídka zámku (zámek otevřen v sezóně út – ne 9.00 – 17.00) – oběd v Manětíně (Zámecká restaurace) - dále cesta směr Chyše - prohlídka Zámek Chyše (zámek otevřen v sezóně út – ne 10.00 – 17.00) - po prohlídce zámku přesun na ubytování směr Bečov – Apartmány Pavlína (cca 2 km od Bečova pro malé skupiny maximálně 10 osob), nebo Rekreační středisko Komtesa (cca 1 km od Bečova pro větší skupiny 40 více osob) – večeře (apartmány vhodné pro rodiny s dětmi – zahrada, hřiště pro děti, možnost grilování; středisko Komtesa – hřiště, herna, možnost grilování).

2. den
snídaně (apartmány nebo rekreační středisko dle výběru) – odjezd na prohlídku Zámku Bečov – zámek dostupný i pěšky cca 1 – 2 km (zámek otevřen v sezóně út – ne 9.00 – 17.00) – po prohlídce zámku oběd v Bečově (Restaurant U zámku) - (v červenci možno navštívit Historické slavnosti v Bečově) po obědě odjezd směr Plzeň.


 

Naposledy upravil: Beránek Filip (25.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ