Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Pozvánka na cyklovýlety okolím Nýrska

Pozvánka na  cyklovýlety  okolím Nýrska

Pozvánka na cyklovýlety okolím Nýrska červenec, srpen, září 2012

Dovoluji si vás pozvat na cyklovýlety v blízkém i vzdáleném okolí Nýrska. Tyto výlety jsou určeny pro všechny přátele cyklistiky a to zejména na horských nebo trekových kolech. V žádném případě se nejedná o sportovní akci, ale o výlet, kde si ukážeme krásy okolí Nýrska, nádherné výhledy, kulturní památky, přírodní zajímavosti.

Pátek 06.07.2012 od 09,00hod. od Infocentra pro aktivní lidi středního a vyššího věku, tak zvané 50+, pojedeme na Chodsko. Tato akce je určena lidem, kteří berou cyklistiku jako relax, nikam nepospíchají a rádi poznávají nové věci a sami si netroufnou jet.
Nýrsko – Všeruby – Česká Kubice – Babylon – Domažlice – Kdyně – Chodská Lhota – Nýrsko. Trasa okolo 70km po asfaltových komunikacích, mírné převýšení v první části trati, vhodně pro všechny cykloturisty, pro každý druh kola.

Sobota  07.07.2012 v 09,00hod. od Infocentra pojedeme „Do Kolovče „
Nýrsko  – Janovice – Klatovy – Chudenice – Koloveč – Bořice – Kout na Šumavě – Kdyně – Chodská Lhota  -  Nýrsko. Navštívíme muzeum techniky a řemesel v Kolovči a památník „Klobouk“ u Kouta a snad bude i jedno malé překvapení.
Trasa okolo 65km, po asfaltových komunikacích, vhodná pro silniční,  treková i horská kola. Trasa je vhodná pro všechny cykloturisty, menší  převýšení.

Neděle 22.07.2012 v 09,00hod. od Infocentra pojedeme „Na Falkenstein“
Nýrsko – Jižní Stráně -  Špičák – Falkenstein 1315m.n.m – Hamry -   Nýrsko
Trasa okolo 80km, místy větší převýšení, vhodné pro aktivní cykloturisty, asfaltová komunikace a zpevněné cesty, zbytek udržované lesní  cesty. Doporučuji horské nebo trekové kolo. Sebou nezapomeňte doklad totožnosti, pojištění do zahraničí a svačinu

V srpnu povede cyklovýlety Zdeněk Šnejdar z Lub, velký milovník cyklistiky a znalec přírodních a kulturních krás a zajímavostí v okolí Klatov. Nechte se pozvat:

Sobota 4. srpna  v 9:00 od Infocentra: „Kamýcká skála“
Nýrsko - Klatovy - Točník - Kamýk - Předslav  - Zámkovská hora - Bolešiny(lom s jeskyní) - Obytce - Loreta - Strážov - Blata - Nýrsko
Trasa okolo 80 km, vhodná pro horská nebo treková kola, místy větší převýšení, vhodné pro aktivní cykloturisty

Sobota 18. srpna z Klatov!!! - vlakové nádraží 8:00 hod.: „Hradní zříceniny“
Klatovy - Švihov - Roupov - Merklín - Koloveč - Netřeb - Němčice - Nový Hernštejn - Rýzmberk - Kdyně - Pocínovice - Janovice nad Úhlavou - Klatovy
Trasa okolo 90 km, vhodná i pro silniční kola. Trasa částečně rovná a částečně kopcovitá, vhodné pro aktivní cykloturisty

Na všechny výlety doporučuji trekové nebo horské kolo v dobrém technickém stavu, přilbu na kolo, dobrou náladu. V průběhu výletu zastavíme někde na občerstvení, jinak je dobré mít sebou pití a tyčinku nebo sušenky. Zastávám názor, že co se nedá vyjet, se nechá vytlačit a vždy se bude tempo řídit podle méně zdatných. Na křižovatkách se čeká na posledního. Výlet je bez poplatku.

V první polovině září povede cyklovýlety Zdeněk Šnejdar. Nechte se pozvat:

Sobota 1. září od Infocentra v 9:00 hod: „Zdebořická skála“
Nýrsko - Blata - Strážov - Běšiny - Sv. Bartoloměj - Chlístov - Hoštičky - Zdebořická skála - Lukoviště (Jedlový kopec / Hůrka + pramen Úslavy) - Mlázovy - Kolinec - Velhartice - Nemilkov - Čachrov - Víteň - Děpoltice - Nýrsko
Trasa okolo 85 km, vhodná pro horská nebo treková kola, místy větší převýšení vhodné pro aktivní cykloturisty

Neděle 16. září v 9:00 hod od Infocentra na Hindenburgkanzel (1043 m. n. m.)
Nýrsko - Hamry - Železná Ruda - Bayerisch Eisenstein - Hindenburgkanzel - Lohberg - Lam - Rittsteig - Svatá Kateřina - Nýrsko
Trasa okolo 70 km, pouze asfaltová cesta s větším převýšením vhodná i pro silniční kola a aktivní cyklisty. Nezapomeňte pojištění do zahraničí, osobní průkaz a svačinu sebou.

V druhé polovině září opět budu v provozu a povedu cyklovýlety já.

Sobota 22.09.2012 od 09,00 hod. . od Infocentra pojedeme „Zaniklé kostely v okolí“
Nýrsko  – Hamry – Zadní Hamry – Svatá Kateřina – Fleky – Červené Dřevo – Liščí, Medvědí kaple – Orlovice - Nýrsko
Trasa okolo 55km, po asfaltových, lesních a polních cestách, vhodná pro  treková a horská kola. Trasa je vhodná pro aktivní cykloturisty, místy větší převýšení. Svačinu sebou, omezená možnost restauračního občerstvení.

Neděle 23.09.2012 od 09,00hod. od Infocentra pro aktivní lidi středního a vyššího věku, tak zvané 50+, pojedeme „ Do okolí Běšin.“Tato akce je určena lidem, kteří berou cyklistiku jako relax, nikam nepospíchají a rádi poznávají nové věci a sami si netroufnou jet.
Nýrsko – Strážov – Běšiny – Tržek – Chlistov – Křištín – Klatovy – Janovice – Nýrsko
Trasa okolo 60km, převážně po asfaltových komunikacích a po zpevněných lesních a polních cestách. Doporučuji trekové, nebo horské kolo.
Rychlost jízdy bude přizpůsobena pomalejším, na křižovatkách cest se čeká na posledního. Přijďte zkusit. Nezapomeňte sebou doklad totožnosti, pojištění do zahraničí a občerstvení.

Na všechny výlety doporučuji trekové nebo horské kolo v dobrém technickém stavu, přilbu na kolo, dobrou náladu. V průběhu výletu zastavíme někde na občerstvení, jinak je dobré mít sebou pití a tyčinku nebo sušenky. Zastávám názor, že co se nedá vyjet, se nechá vytlačit a vždy se bude tempo řídit podle méně zdatných. Na křižovatkách se čeká na posledního. Výlet je bez poplatku.

Bližší informace:

František Bechyně
Tel. +420605412193
Mail:
bechyne@posumave.cz                                                             
www.posumave.cz

Zdeněk Šnejdar ml.
zdenek.snejdy@centrum.cz
Tel.: +420 721269082

Můžete nás najít  i na Facebooku - https://www.facebook.com/PoSumavecz

Naposledy upravil: Beránek Filip (22.06.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ