Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

POZVÁNKA – První ročník land artového festivalu reMIND

POZVÁNKA – První ročník land artového festivalu reMIND

V krajině Domažlicka se na začátku září odehraje první ročník land artového festivalu reMIND, který je součástí regionální linie projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015.

V Lomečku u Starého Klíčova vystoupí čeští i zahraniční hudebníci, mezi nejznámější jména patří kapela Skyline, Lenka Dusilová či DVA. Představí se zde DJové české i mezinárodní scény, ale také anglický hráč na největší gongy světa Bear Love.

Festival je kromě kvalitního hudebního obsazení zajímavý především svým pojetím, a to nejen výběrem místa konání, ale také zodpovědným přístupem ke krajině. Na festivalu se bude třídit odpad, používat recyklovatelné nádobí, plakáty budou tištěné na recyklovaném papíře.

„Naším dlouhodobým cílem je najít prostor, ideálně v některé ze zaniklých obcí v pohraničí Plzeňského kraje a symbolicky tam obnovit život. Rádi bychom vytvořili podmínky pro kontinuální komunitní činnosti, zejména ve smyslu znovuobjevení vztahu člověka ke krajině a k sobě samotnému,“ vysvětluje organizátor festivalu Petr Klement ze společnosti Plzeň 2015.

„Dál bychom festival rádi zapojili do sítě tzv. transformativních festivalů, což jsou mezinárodní setkání, využívající hudbu a umění jako médium ke spojení lidí s odlišným sociálním, uměleckým, ekonomickým či náboženským zázemím z celého světa.  Setkání se odehrávají většinou na speciálních místech v „posvátné“ krajině, nabízí návštěvníkům prostředí bez log korporátních firem a jsou velmi přátelské k přírodě. V budoucnosti chceme například využívat kompostovací toalety a kořenové čističky,“ dodává Petr Klement.

Prostory zaniklých obcí, či míst, na kterých se dříve lidé scházeli za účelem duchovního hledání (zaniklé kostely a podobně), se zdají být ideálním místem přímo volajícím po „znovuobjevení“. Jejich Genius loci může kreativním lidem pomoci k vytvoření významných uměleckých a dlouhodobě udržitelných, nejen uměleckých děl.

 

Účinkující festivalu reMIND:

6.9.2013:

Skyline; DVA; Ondřej Smeykal, Pavel Plánka a Bear Love /UK/; Filip TBC; DJn Elektra /PT/; VJ MIMO TV; Dead Sailor

7.9.2013:

Rapoon /UK/; Zen Baboon /PT/; Zdeněk Bína a Jan Urbanec; Lenka Dusilová; Robert Nebřenský a Peter Binder; 000333; VJ MIMO TV…

Vstupné  předprodeji (na místě): 150,- Kč/den (200,- Kč); 250,- Kč/celý festival (300,- Kč)

Předprodej (ještě nebyl zahájen): Ticketon, plzenskavstupenka.cz

Naposledy upravil: Beránek Filip (22.08.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ