Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Přijďte ochutnat zdravé delikatesy, zúčastněte se gastronomického svátku v Plzeňském kraji

Přijďte  ochutnat zdravé delikatesy, zúčastněte se gastronomického svátku v Plzeňském kraji

„Nejezte blbě!“ Tak zní motto IV. ročníku Grand Restaurant Festivalu, nad kterým převzal záštitu hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec.

Po úspešném třetím ročníku, který navštívilo přes 22 000 hostů, se festival rozšiřuje do celé České republiky, účastní se jej více restaurací a prodlužuje se doba konání festivalu: od 15. ledna do 28. února 2013. Předprodej začal 1.12. 2012 na www.grandrestaurantfestival.cz.

Festival probíhá přímo v interiérech vybraných TOP podniků z publikace Maurerův výběr Grand Restaurant. Hosté mohou ochutnat luxusní delikatesy za zvýhodněné ceny. Novinkou tohoto unikátního gastronomického svátku je propagace lokálních surovin, biopotravin a ekologických farem, které spolupracují s festivalovými podniky. „Těší mě, že Plzeňský kraj podpořil konání, svým způsobem ojedinělé akce, kterou Grand Restaurant Festival bezesporu je.  Myslím,  že turisté nehledají jen zajímavé památky, rozmanité  kulturní vyžití, ale i regionální gastronomické speciality“ zdůraznil Jiří Struček, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast školství, sport, kultura a cestovní ruch .  „Ukazuje se, že v lákadlech pro tuzemské i zahraniční návštěvníky je gastroturistika stále silnější téma. A když je plzeňský region znám především  díky pivu tak právě tento festival odkrývá nabídku i dalších gastronomických zážitků v podobě regionálních specialit, připravených na základě  tradičních receptur.   A tak nám vlastně konání Grand Restaurant Festivalu pomáhá více zdůraznit  skutečnost ,  že Plzeňský kraj není jen atraktivní turistická, kulturní, ale i gastronomická destinace“ uzavřel Jiří Struček.

K tomu, abyste se mohli zúčastnit Grand Restaurant Festivalu, musíte mít zakoupenu festivalovou ochutnávku ve vámi vybrané restauraci. Navíc si můžete přiobjednat např.: Mňam Bus, Mňam Vlak či Mňam Balíček na příslušný den a čas. Prodej od 1.12. 2012 na www.grandrestaurantfestival.cz. Ochutnávky jsou v rozmezí od 200,- Kč do 600,- Kč. Připraveny jsou i dárkové poukazy do libovolné festivalové restaurace.

V Plzeňském kraji se účastní tyto restaurace:

Angus Steak House, Pražská 23, Plzeň

Angusfarm, Soběsuky 9, Nepomuk

Aureole Golf Dýšina, Horomyslická 1, Dýšina

Budino, Pallova 6, Plzeň

El Cid, Bar de Tapas, Křižíkovy sady 1, Plzeň

Golden Fish, U Borského parku 27, Plzeň

Hazuka hotel, Indigo, Zborovská 18, Plzeň-Doudlevce

La provence El Cid, Kopeckého sady 12, Plzeň

U Štěpána, Vojetice 9, Petrovice u Sušice

Naposledy upravil: Beránek Filip (08.01.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ