Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Rokycany a okolí

Rokycany a okolí

Využijte volného času k prozkoumávání Rokycan a jeho okolí. Navštivte jedno či více z muzeí, hvězdárnu, Vodní hamr v Dobřívě, nedaleký zámek Kozel, popř. využijte služeb některé z restaurace k dobrému obědu.

 

  

Pobyt pro skupinu dětí – školu v přírodě:
Ubytování: Rekreační zařízení Habr/Lesanka Volduchy u Rokycan (cca 6 km od Rokycan) v chatkách pro 2 – 4 osoby, příp. v 2-4lůžkových pokojích v hlavní budově.
Stravování: jídelna v místě
Další vybavení: místnost s TV lze využít jako učebna či herna, malá tělocvična, venkovní hřiště (volejbal, nohejbal), možnost půjčení sportovních potřeb a kol.

Program:
1.den – dopoledne: výlet do Vojenského historického muzea na demarkační linii Rokycany – doprava autobusem Volduchy-Rokycany, příp. za pěkného počasí možnost pěšího výletu po „červené“ turist. trase z Volduch do Rokycan. V případě nepříznivého počasí - návštěva Hvězdárny Rokycany s besedou.
Oběd: restaurace Sokolovna, restaurace hotelu Bílý lev. Po obědě prohlídka města s průvodcem zakončená návštěvou Muzea Dr.B.Horáka Rokycany.
Návrat na ubytování, večeře v místě.
2. den – dopoledne: návštěva technické památky Vodní hamr Dobřív, po prohlídce s možností ukázky výroby oběd ve Staré hospodě Dobřív, příp. restaurace U koruny Dobřív. Po obědě návrat na ubytování, odpoledne možnost návštěvy města Zbiroh s muzeem J. Sládka, případně možnost pronájmu kuželny či tenisových kurtů v Rokycanech. Lze zajistit návštěvu pracovníka Hvězdárny Rokycany v místě ubytování + beseda nebo návštěvu v Záchranné stanici ČSOP Rokycany. Večeře v místě ubytování.

Dospělí:
Ubytování:

Do 8 osob: Penzion Anna Rokycany, Penzion JA Rokycany, příp. Hotel Bělohlávek Holoubkov (spojení vlakem, autobusem-zastávka cca 30 m od hotelu, příp. vlastní parkoviště)
Stravování: snídaně v penzionu, obědy + večeře – bohatý výběr restaurací ve městě, v případě ubytování v hotelu Bělohlávek – stravování v restauraci hotelu.
Nad 8 osob: Hotel Bílý lev, Sporthotel Rokycany, pro náročnější hotel Corso, pro méně náročné Turistická ubytovna Rokycany.

Program:
1. den: ubytování, prohlídka města s návštěvou jednoho či obou muzeí, příp. hvězdárny, kde lze dohodnout prohlídku + besedu, oběd v některé místní restauraci, večer možnost návštěvy místního kina, příp. návštěva Selského dvora Biskoupky – stylové prostředí, po dohodě živá hudba. Doprava: vlastní či autobus- na objednávku.
2. den: po snídani celodenní výlet k řece Berounce s možností zastávky v Radnicích – návštěva muzea, turistický pochod k zřícenině hradu Libštějn, oběd – Darovanský dvůr. Zde je možno zahrát si golf či zajezdit si na koni.
V případě nepříznivého počasí možnost návštěvy technické památky Vodní hamr Dobřív, či výlet na nedaleký zámek Kozel.

Bližší info:
Městské informační středisko Rokycany
337 01 Rokycany, Masarykovo nám. 83
tel.: 371 727 745
e-mail: centrum@rokycany.cz
http://www.rokycany.cz/

Naposledy upravil: Beránek Filip (25.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ