Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Rozhledna na vrcholu Špičáku

Rozhledna na vrcholu Špičáku

Na šumavském Špičáku bude od července letošního roku nové lákadlo pro návštěvníky. Na vrcholu, 50 m od výstupu ze sedačkové lanovky, bude otevřena rozhledna.

Stavba 26,5 m vysoké věže byla zahájena na podzim roku 2013, staví se podle projektu, který vypracovali klatovští architekti Antonín Koldinský a Marcela Venkrbcová ze společnosti Projekt99 s.r.o. Jedná se o ocelovou konstrukci opláštěnou dřevem, která má půdorys 7,60 m x 7,60 m. Na ochoz, na který se vejde až 60 návštěvníků, povede 135 schodů.

Je předpoklad, že za dobré viditelnosti dohlédnou návštěvníci až k Plzni, na sušické straně na Boubín a Poledník a na německé straně by měly být vidět Dachsteinské Alpy. K rozhledně se návštěvníci mohou pohodlně dovézt sedačkovou lanovkou a po zdolání rozhledny se mohou vydat na turistické vycházky k Černému nebo Čertovu jezeru.

Provozní doba rozhledny bude kopírovat letní provoz sedačkové lanovky (v zimě bude uzavřena). To znamená, že otevřeno bude od pondělí do čtvrtka a v neděli v době od 9.00 do 17.00 hodin, v pátek a v sobotu pak od 9.00 do 18.00 hodin. Vstupné bude zdarma.

Investorem stavby je občanské sdružení Tělovýchovná jednota Sportovní areál Špičák, kterému se podařilo na stavbu získat dotaci z prostředků ROP Jihozápad.

Naposledy upravil: Beránek Filip (28.05.2014)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ