Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Skate parky v Plzeňském kraji

Skate parky v Plzeňském kraji

Přehled skate parků v Plzeňském kraji.

Skatepark Škoda Plzeň v Doudlevcích

Nejznámější skatepark v Plzni se nachází u Malostranské ulice v Doudlevcích, cca 50 metrů od řeky Úhlavy, pod vodárnou. Areál je využíván k tréninku i profesionálními jednotkami záchranného systému. Najdete tu U rampu, horolezeckou stěnu, lanovou dráhu, hřiště na volejbal, beachvolley, basketbal, malou kopanou a další sporty, dále pak více než 400 metrů dlouhou, oválnou dráhu.  Areálem vede cyklostezka, občerstvení je zde samozřejmostí.  Park je vhodný jak pro začínající sportovce, tak pro pokročilé. Nevýhodou je zde značná vytíženost, proto je nejvhodnější návštěva ráno (kolem sedmé) nebo večer (kolem deváté hodiny).

Přístup: MDH-trolejbus č.13, 50 m od silnice Doudlevce - Slovany, vlastní parkoviště pro cca 50 míst, 50 m od Úhlavy

Skatepark Lochotínská ulice, Pzeň

Na uvolněném prostoru po zboření bývalé Hanákovy továrny vznikl Park kultury a oddechu, později po roce 1990 se vzniká první skatepark v Plzni s rampami a dráhou. 21. června, na který připadá Mezinárodní den skateboardingu, zde byl uspořádán velký Skate Jam. Účastníci sem přijížděli kolem páté hodiny večerní hlavně po Klatovské třídě až z Borského parku. V Lochotínské ulici na ně čekala plzeňská hardcore-punková skupina BARREL. K vidění tu byly nejrůznější triky, ty nejlepší byly oceněny odbornou porotou. Bohužel tato oslava skateboardingu byla spojena s rozlučkou s tímto s kateparkem, který se přesune do odpočinkové zóny za nákupním centrem Plaza.

Skatepark Rokycany

I do Rokycan můžete vyrazit za skateboardingem. V Jeřabinově ulici, u Středního odborného učilište najdete skatepark s asfaltovým povrchem. Vyzkoušet tu můžete U-rampu, minirampu, funbox s dvěma raily, malý rádius, 3x rail, U-rampu spojenou s minirampou, pyramidu. Všechny překážky ve skateparku jsou plechové. Otevírací doba zde není, ale je omezena osvětlením.

Minirampa v Neutral cafe

Luxusní minirampa s wallriderem v Neutral Cafe v Resslově ulici 17. Více info na http://cafe.neutralclub.cz/

Skatepark Nýřany

V Železniční ulici zde najdete park s bednou, railem, bankem, pyramidou, radiusem, a danger bankem.

Do dalším parků můžete zavítat do Sušice k zimního stadionu nebo do Kralovic na severním Plzeňsku do areálu Základní školy Kralovice. Tady můžete využívat plechové překážky, větší funbox s grindboxem a menší s railem či menší radius nebo dokonce bank se schodem, grinbox a rail. Povrch skateparku je tvořen hladkým asfaltem. Další parky můžete nalézt v Tachově, u sportoviště v Pobřežní ulici, v Domažlicích, vedle bývalé motocyklové dráhy, nebo ve Stříbře.

Naposledy upravil: Beránek Filip (16.08.2010)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ