Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Sušická pavučina

Sušické setkání s kalichem

Celkem 20 km pěších tras v 8 tématicky zaměřených naučných stezkách, to je Sušická pavučina. Mimojiné jiné se dozvíte něco o sirkařství, něco o Husitech nebo můžete s dětmi vyrazit podél řeky Otavy a dozvědět se více o rýžování zlata či obyvatelých řeky...

Sušickou pavučinu tvoří 8 stezek v okolí Sušice (celkem 20 km pěších tras). Stezky jsou značené pavučinkami, každá trasa má svou barvu a  je tématicky zaměřená. Po cestách najdete celkem 20 informačních tabulí, panoramatické mapy, odpočinková místa s lavičkami, uvaziště pro koně a dětské prvky.

A tak se můžete vydat po dvou městských okruzích. Nejstarší sušické památky, to je „Královský okruh“, který Vás povede po zlaté pavučince. Stříbrná pavučinka Vám představí architektonické skvosty XX. století.
Barva fialová patří „Křížové cestě na Andělíček“, po oranžové vystoupáte  „Hadí stezkou“ na Svatobor. Žlutá patří historii sirkařství a červená Vám představí Sušici jako oporu Husitů a zavede Vás k památníku v podobě obřího červeného kalichu na Žižkův vrch. Po zelených pavučinkách se jistě rády vydají děti, které čeká „Zábavné putování podél řeky Otavy“. Nejnáročnější trasa je značená modrou pavučinkou, která spojuje předchozí stezky a její název „Cestou nejkrásnějších vyhlídek“ rozhodně nepřehání.

Naposledy upravil: Beránek Filip (03.02.2012)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ