Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Virtuální Plzeň I

Virtuální Plzeň I

V prostorách kulturního centra Papírna (někdejší Piettovy papírny) bude od 20. listopadu do 8. prosince 2013 k vidění výstava nerealizovaných studentských projektů s názvem Virtuální Plzeň I. „Jde o pilotní etapu víceletého projektu Virtuální Plzeň,

Chcete vědět, v jakém městě byste mohli žít podle představ studentů architektury? Zajímají Vás, jak nastupující generace architektů vnímá palčivá místa v Plzni? Zavítejte do Papírny a setkejte se s gejzírem nápadů studentů všech českých škol architektury za poslední dekádu. V projektech najdete množství promyšlených řešení míst, která jsou v Plzni již řadu let předmětem veřejné diskuse – ať už jde o návrhy proměn veřejných prostorů (včetně úprav plzeňského nádraží a zklidnění okolní dopravy) či o studie nových budov – kulturního domu, koncertní síně či nového sídla Západočeské galerie.

Výstava bude zahájena v úterý 19. listopadu v 19.30 v návaznosti na odpolední veřejně přístupný Otevřený think tank architektů. V průběhu výstavy se bude konat několik doprovodných akcí. „V úterý 26. listopadu promítneme kanadský dokumentární film Řeka ve městě o odvážných průzkumnících, kteří se snaží objevit, kam se poděly potoky a říčky světových metropolí. Ve čtvrtek 28. listopadu se návštěvníci mohou těšit na poutavou přednášku historika a teoretika architektury doc. Petra Kratochvíla o nových přístupech k řešení veřejného prostoru v zahraničí i u nás. Přednášku Petr Kratochvíl doprovodí množstvím záběrů ze svých cest po Skandinávii i zbytku Evropy i Americe,“ zve koordinátorka výstavy Karina Kubišová.

Na prosinec připravujeme další body doprovodného programu k výstavě. Veřejnost o nich budeme ještě postupně informovat. Již nyní však zájemce z řad veřejnosti zvu na komentovanou prohlídku výstavy za účasti autorů projektů. Prohlídka se bude konat na závěr výstavy v neděli 8. prosince 2013,“ dodává Karina Kubišová.

Výstava bude přístupná denně od 14 do 20 hodin, vstupné je zdarma.

OTEVŘENÝ THINK TANK ARCHITEKTŮ (OTTA)

V úterý 19. listopadu 2013 od 14 hodin se v kulturním centru Papírna v Plzni uskuteční první mimopražský Otevřený think tank architektů (OTTA) pořádaný ve spolupráci s Českou komorou architektů. „Tématem setkání je Aktivismus a participace v architektuře a diskuse bude zaměřena na iniciativy, které se v českých městech věnují architektuře a veřejnému prostoru – a s tím spjatým tématům demokracie a zapojování veřejnosti,“ říká koordinátor a moderátor akce architekt Petr Klíma. Smyslem akce je poskytnout přizvaným občanským iniciativám možnost propojení, vzájemného informování a podpory. Úkolem think tanku bude rovněž definování vhodné pozice ČKA v této oblasti. „Akce je otevřena široké veřejnosti – přijďte s námi diskutovat!“ vyzývá Plzeňany architekt.

  • Hledej galerie v blízkém okolí
  • Hledej golf v blízkém okolí
  • Hledej gurmánství v blízkém okolí
  • Hledej informační centra v blízkém okolí
  • Hledej kempy v blízkém okolí
  • Hledej koupaliště v blízkém okolí
  • Hledej muzea v blízkém okolí
  • Hledej památky v blízkém okolí
  • Hledej sportovní areály v blízkém okolí
  • Hledej ubytovací zařízení v blízkém okolí

Naposledy upravil: Beránek Filip (05.11.2013)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ