Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

S dětmi za zábavou i krásami Plzeňského kraje

S dětmi za zábavou i krásami Plzeňského kraje

Přijďte si pro novou publikaci „Bavte se s dětmi v Plzeňském kraji“ s tipy na výlety na veletrh cestovního ruchu ITEP 2016! Koná se každoročně v měsíci září v hale TJ Lokomotiva v Plzni.

Zde máte další malou ochutnávku, kam se vydat s ratolestmi v našem regionu.

Všechny děti jsou od přirozenosti zvědavé, rády zkoumají, pokládají všetečné a zvídavé otázky. Proč jim je nezodpovědět hravě? Svět kolem nás můžete všichni společně poznávat v plzeňské Technánii Science Centru, kde se experimentům meze nekladou. Interaktivní exponáty nadchnou. Fyzika, chemie, přírodní jevy, matematika, vše je velké dobrodružství. Desítky interaktivních exponátu zavedou do hlubin země, objasní fungování lidského těla, přírodních zákonů... Exponáty doplňuje stálá expozice mapující industriální dědictví Plzně a okolí.

Baví děti i vás hvězdy?  Kromě Science Centra můžete hned vedle navštívit moderní 3D planetrárium a poznávat vesmír prostřednictvím 3D filmů promítaných v kopuli tvořící dominatnu vnitřního prostoru budovy. Minout byste neměli sál s magicky působícím dvoumetrovým globusem vznášejícím se v prostoru. Z krátkého naučného filmu se dozvíte např. jak vzniká bouřka, oceánské proudy a mnoho dalšího.

Různou astronomickou techniku od přenosných malých dalekohledů až po velký dalekohled v kopuli s průměrem hlavního zrcadla 508 mm najdete ve Hvězdárně v Rokycanech. Těmito přístroji je možné pozorovat na noční obloze Měsíc, planety, hvězdokupy, galaxie i mlhoviny. Přes den pak skvrny na Slunci. O každém úkazu se dozvíte spoustu zajímavostí.

Nenechte si ujít ani nahlédnutí do historie motocyklů. Udělejte si výlet do Kašperských Hor na Šumavě. Určitě stojí za návštěvu nejen díky majestátnímu hradu Kašperk, kde se konají speciální prohlídky pro děti. Ve městě Kašperské Hory se nachází muzeum s rozsáhlou expozicí historických motocyklů, jízdních kol a hraček. Výstavní expozice je koncipována tak, aby zaujala nejen odborníky, ale i laiky a děti. K vidění jsou výjimečné kusy, nechybí samozřejmě velmi známé hračky ze Skašova.

Naposledy upravil: Beránek Filip (07.11.2016)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ