Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Nový turistický směr - Paměťový turismus

Nový turistický směr - Paměťový turismus

Paměťový turismus je novým turistickým směrem jdoucí po stopách 2. světové války.

Cílem kampaně paměťového turismu je napříč světem nalákat co nejvíce návštěvníků na památná a monumentální místa, památníky, hřbitovy, oblasti, kde došlo k bombardování, kolaboraci. Není jednoduché uchopit toto velké téma, ale cílem je snaha skloubit spolupráci historiků evropských zemí, ovlivnit mladé generace a seznámit je s historií, s opravdovými osobními příběhy vojáků, kteří ve 2. světové válce bojovali. Pro šíření informací paměťového turismu bude vytvořena platforma, aplikace mapující jednotlivé akce, slavnosti spojené s tímto tématem, turistické informace napříč nejen evropskými zeměmi.

U příležitosti představení programu akce a pozvání na akci Slavnosti svobody Plzeň 2018 se v Plzni uskutečnila ve čtvrtek 3. 5. konference Paměťového turismu a jeho marketingové podpory. Sešli se zástupci Plzeňského kraje, města Plzně, měst a obcí plzeňského regionu a zahraniční zástupci z muzeí z Normandie, Belgie a Lucemburska.

Od ledna 2018 je město Plzeň partnerem mezinárodní Nadace Liberation Route Europe, jež sdružuje města, obce a turistické cíle věnující se tématům z evropské historie a Plzeň je nově též součástí mapy památných míst Cesta svobody Evropou.

Naposledy upravil: Beránek Filip (14.05.2018)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ