Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Gastronomie

Česká kuchyně může gurmány příjemně překvapit. Přestože ji ovlivnily kuchyně sousedních zemí, největší inspirací stále zůstávají tradiční staročeské recepty. Ze široké nabídky gastronomických zařízení, barů, restaurací, atd. můžete vybírat ZDE.

 • Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“ vyzývá festival nejlepších šéfkuchařů! Grandrestaurant festival je po roce opět tady.

  Nejezte, nepijte ani nežijte blbě!“ vyzývá festival nejlepších šéfkuchařů! Grandrestaurant festival je po roce opět tady.

  Blíží se V. ročník Grand Restaurant Festivalu, který začíná 15. ledna a končí 28. února 2014. Zdá se vám to daleko? Nenechte se mýlit! Předprodej degustací začal 1. prosince 2013 na www.grandrestaurantfestival.cz.

 • Produktový balíček „Pivo = zlatý poklad Plzeňského kraje“

  Produktový balíček „Pivo = zlatý poklad Plzeňského kraje“

  Které jídlo patří k našemu regionu? Od kdy se u nás vaří pivo, kde ochutnat pivní klasiku i pivní speciály? A jak uvařit pivní polévku? Odpovědi na tyto a další otázky Vám dá nová publikace s názvem Pivní stezky Plzeňského kraje.

 • Regionální potraviny

  Regionální potraviny

  Seznamte se s regionálními potravinami Plzeňského kraje, získejte informace o regionálních výrobcích.

 • Bohemia Sekt Starý Plzenec

  Bohemia Sekt Starý Plzenec

  Počátky společnosti Bohemia Sekt, jež je největším vinařským a vinohradnickým uskupením v České republice, sahají až do roku 1942.

 • Chodovar – Chodová Planá

  Chodovar – Chodová Planá

  Pivovar Chodovar byl vystavěn nad prastarými sklepy vytesanými v žulovém masívu. Pivovar má ve znaku psa Albiho, který je po staletí považován za dobrého ducha zdejších pivovarských sklepů.

 • Malé pivovary a vinařství

  Malé pivovary a vinařství

  Pivovar v Koutu na Šumavě byl založen v roce 1736 a po 35 letech znovuotevřen v r. 2006. Pivo se setkává s velkým úspěchem, v úvodní víkend bylo vytočeno 17 hektolitrů pivo.

 • Stock Plzeň – Božkov

  Stock Plzeň – Božkov

  Historie největší domácího výrobce lihovin společnosti Stock Plzeň – Božkov se začala psát v italském přístavu Terst, tehdy patřícímu k Rakousku – Uhersku. Zde v roce 1884 založil Lionello Stock společnost Camis and Stock, která ...

 • Plzeňský Prazdroj

  Plzeňský Prazdroj

  V Plzni se vaří pivo od 13. století, od dob založení města. V roce 1838 se měšťané, kteří měli právo vařit pivo, rozhodli společně vybudovat nový moderní pivovar a zajis­tit tak výrobu kvalitního plzeňského piva. Sládek Josef Groll uvařil 5. října 1842 prv

 • Gastronomie

  Gastronomie

  Česká kuchyně může gurmány příjemně překvapit. Přestože ji ovlivnily kuchyně sousedních zemí, největší inspirací stále zůstávají tradiční staročeské recepty.

 • Lihovary

  Lihovary

  Další lihovary působí v malé obci Prádlo u Nepomuku. Firma L´Or Special drink zde vyrábí různé druhy absintu a Likérka Jenčík a dcery je známá především díky Ďábelskému krvesaji.

 • Typická jídla Plzeňského kraje

  Typická jídla Plzeňského kraje

  Co je typické pro gastronomii Plzeňského kraje? Tvoří ji vlastně kuchyně chodská, šumavská a pošumavská i měšťanská. Tradici tu mají vepřové maso upravované na nejrůznější způsoby, moučná jídla i pokrmy z brambor.

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ