Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

Na tiskové konferenci na Holiday Worldu překvapil Plzeňský kraj dobovou módní přehlídkou

Na tiskové konferenci na Holiday Worldu překvapil Plzeňský kraj dobovou módní přehlídkou

Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2018 se nejen svou zajímavou expozicí prezentoval Plzeňský kraj, ale ve spolupráci s městem Plzeň uskutečnil tiskovou konferenci na téma oslavy 100. výročí vzniku ČSR...

Na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Holiday World 2018 se nejen svou zajímavou expozicí prezentoval Plzeňský kraj, ale ve spolupráci s městem Plzeň uskutečnil tiskovou konferenci na téma oslavy 100. výročí vzniku ČSR s 

K výročí 100 let vzniku republiky byly představeny top akce, které se budou konat v regionu v průběhu celého roku 2018.  Marcela Krejsová, 1. náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje upozornila na jednu z největších připravovaných akcí „Prodaná nevěsta Open air!“, která se uskuteční v měsíci září na náměstí Republiky v Plzni a jejíž je patronkou. Součástí akce bude tradiční Průvod Vendelín, vycházející z Mlýnské strouhy.  Jana Komišová, vedoucí odboru prezentace a marketingu MMP, seznámila přítomné s harmonogramem květnových Slavností svobody. Zuzana Koubíková, ředitelka organizace Plzeň – TURISMUS zvala do jedinečných architektonických Loosových interiérů, Jiří Služenko, programový ředitel Plzeň2015 uvedl zajímavý projekt Rodina Němcových. Alena Svobodová, vedoucí Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu KÚPK a Karel Ksandr, ředitel Národního technického muzea vyzdvihli jedinečnou akci a příležitost, kterou přinese „Prezidentský vlak“. Díky úzké spolupráci Plzeňského kraje s Národním technickým muzeem bude v srpnu 2018 připravena prohlídka „Prezidentského vlaku“, který do Plzně a do Plas přivezou historické lokomotivy z roku 1940 a 1967. Návštěvníci si budou moci prohlédnout tři historické vozy našich prezidentů poté, co byly pečlivě restaurovány.

V rámci doprovodného programu konference zazněla swingová hudba a novináře ohromila dobová módní přehlídka, kde modelky předvedly originální módu od první republiky až po současnost.

Vrcholem doprovodného programu byl křest fotografické publikace „100 let republiky“.  Slavnostně se jej ujali 1. náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová, Bohuslav Ebermann, bývalý hokejový útočník za HC Škoda Plzeň a výtvarník Jiří Slíva. Brožura vznikla v relativně krátkém čase a vzpomínkově provází čtenáře jednotlivými obdobími 1918 – 2018 historií, módou, regionálními značkami, cestováním a životním stylem. Publikace připomíná v jednotlivých kapitolách také tzv. „osmičkové roky“. Přináší nejen stručnou historii, ale především proměnu každodennosti a životního stylu za posledních 100 let. Doplňujícím vydáním publikace je Programová brožura obsahující termíny a popisy top akcí vázajících se k danému výročí a konajících se Plzeňském kraji v roce 2018. Oba výtisky publikací budou volně k dispozici v informačních centrech Plzeňského kraje.

Naposledy upravil: Beránek Filip (20.02.2018)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ