Plzeňský kraj - turistů ráj (turistický portál Plzeňského kraje) 
JaroLétoPodzimZima

pivnicyklotrasy.cz

pivnicyklotrasy.cz

Věděli jste, že se v Plzni a jejím okolí uvaří za rok více než 100 druhů piv? A víte, že na Plzeňsku můžete objevit a poznat zhruba stovku pivovarnických památek a zajímavostí? Ne? Pak možná právě pro Vás je tu nový projekt www.pivnicyklotrasy.cz.

V rámci tohoto zbrusu nového turistického produktu, který je převážně určen pro cyklisty, ale nejen pro ně, objevíte řadu zajímavostí. Navštívíte města s dlouhou pivovarnickou tradicí, poznáte zaniklé i fungující pivovary. Seznámíte se s historií pivovarnictví na Plzeňsku starou více než tisíc let. Poznáte příběhy piva a pivovarníků a objevíte skryté souvislosti. A samozřejmě, budete mít možnost i ochutnat všechna piva a poznat gastronomické bohatství Plzeňského regionu.

V rámci projektu můžete využít 14 doporučených tras v délce od 25 do 65 km. Je pro Vás připraven cykloturistický pivní průvodce, kterého si můžete stáhnout do mobilu, nebo vytisknout a který Vás po těchto trasách provede. V průvodci jsou krom zajímavostí také otvírací doby všech památek a pivovarů včetně doporučeného harmonogramu a řady dalších praktických doporučení. K tomu můžete použít pivní pas k zaznamenání Vašich zkušeností z návštěv pivovarů a degustací jejich piv. A také je pro vás připravena soutěž o pivní ceny!

Jste zvědaví? Tak se podívejte na www.pivnicyklotrasy.cz. Poznejte spoustu nového, ochutnejte místní speciality, dobře se bavte a třeba ještě vyhrajete něco zajímavého! Příjemnou zábavu při objevování.

Zajímá vás pivo a pivovarnictví? A už jste slyšeli o tom, že v Plzni a okolí jsou pro Vás připravené zbrusu nové pivní cyklotrasy? Ne? Pak čtěte dále.

Pivní cyklotrasy jsou novým projektem, který zájemce seznámí s více než tisíciletou historií pivovarnictví v Plzni a na Plzeňsku. Dále je seznámí s příběhy piva a pivovarníků a zavede je k zaniklým i stále funkčním pivovarům. A jako bonus je připravena i soutěž o pivní ceny.

Neztrácejte čas, nechte se inspirovat a vyberte si ze 14 různě dlouhých tras. Zajistěte si skvělý zážitek a pojistěte se, že nic nepřehlédnete a nic nezmeškáte díky pivnímu průvodci. Chcete degustovat více než stovku místních piv? Pak využijte pivní pas. A jestli chcete vyhrát pivní ceny, zapojte se do soutěže!

Více o pivních cyklotrasách se dozvíte na www.pivnicyklotrasy.cz.

Naposledy upravil: Beránek Filip (07.11.2016)

 


 

Specifikujte cíle:

Mapa okresů

TachovDomažliceKlatovyRokycanyPlzeň-severPlzeň-jihPlzeň-město

Název 

Okres 

Typ