• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Prohlídkové trasy pivovaru Plzeňský Prazdroj znovu otevřeny

Prohlídkové trasy pivovaru Plzeňský Prazdroj znovu otevřeny

Pivovarské muzeum v Plzni se otevře po několikatýdenní pandemii již 11. května!

Nenechte si ujít expozici, která vypráví příběh piva ji od dob dávno minulých. Na vlastní oči uvidíte, jak vypadal hvozd, jaké nástroje se používali pro výrobu i stáčení piva a v sekci kuriozit zjistíte, jaké pivní světové rekordy jsou zaznamenány v Guinessově knize rekordů, a pořídíte nezapomenutelnou fotografii u panelů, které jsou vyrobeny z historických pohlednic. Navíc si na recepci muzea můžete zakoupit jako suvenýry s pivovarskou tématikou. Na závěr si starší 18 let můžou vychutnat pivo na zahrádce pivovarského šenku Na Parkáně, jelikož součástí vstupenky je i pivenka, za kterou můžete ochutnat ležák Pilsner Urquell. Vstupenky na prohlídku muzea zakoupíte online na webu https://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list

Pivovarské muzeum v Plzni

Od pondělí 25. května budete moci prozkoumat i labyrint chodeb, sklepů a studní v Plzeňském historickém podzemí. Během prohlídky poznáte život pod městem Plzní a odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které podzemí skrývá. Prohlídky se budou konat od pondělí do neděle v časech 10:20, 11:40, 13:00, 14:20, 15:40, 17:00 hodin a vstupenky také koupíte online na našem webu.

A nakonec to nejlepší! Poznat příběh jedinečného piva, které inspirovalo celý svět, můžete na prohlídkové trase také již 25. května! Prohlídka pivovaru Plzeňský Prazdroj vás provede autentickými místy a díky smyslové expozici zjistíte, z jakých surovin se slavný ležák vyrábí. Nahlédnete i do samotného srdce pivovaru, do historické a současné varny. Na závěr si užijete atmosféru historických pivovarských sklepů, kde na vás čeká ochutnávka nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell z dubového ležáckého sudu. Toto jedinečné pivo si můžete vychutnat jen na této prohlídce nebo při posezení na šalandě během zážitkových programů.

Plzeňské historické podzemí

Přijít na prohlídku v českém jazyce můžete ve všední květnové a červnové dny v časech 11:00, 13:00, 15:00, 16:45 hodin a o víkendu v 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00, 16:45 hodin. Vstupenky si prosím zakupte online na webu https://prazdroj.colosseum.eu/prazdroj/list.

Pivovar Plzeňský Prazdroj

Akce