• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Pivní lázně

Pivní lázně

V Plzeňském kraji se vůně chmelu a sladu line i wellness resorty. Dopřejte sobě i svým blízkým ozdravnou relaxaci v pravých pivních lázních. Chmelové a pivní koupele spojené s ochutnávkou zlatavého moku přinesou slastnou úlevu vašemu tělu i duši.


Češi věří v životodárné účinky piva. S pivem však můžete i relaxovat a využívat jeho blahodárné účinky v procedurách pivních lázní. Ponořte se do vany plné piva s bohatou pěnou a relaxujte, je to zážitek. A pozor, snad každý má poprvé nutkání se piva z pivní lázně napít. Nedělejte to, toto pivo není k pití, k tomu využijte čerstvě natočeného piva přímo u Vaší lázně :-).

Pivní lázně pivovaru Chodovar, Chodová Planá

kategorie chodovar clanek 01

První pivní lázně v Plzeňském kraji a jedny z prvních v Čechách využívají pro pivní koupel známou minerální vodu Ilsano promíchanou s tmavým koupelovým pivem vlastní výroby. Hladina lázně je pokryta charakteristickou pivní pěnou karamelové barvy a prostor aromatizován vůní čerstvě uvařeného tmavého piva. Pro vyrovnání krevního tlaku, zvýšení účinku koupele a umocnění relaxačního zážitku je hostům doporučována sklenice přírodního nepasterovaného piva Chodovar. Po dvacetiminutové proceduře v lázni následuje fáze zklidnění v relaxační místnosti. Pivovar však nabízí i další zajímavé formy relaxace. Známá je lázeň chmelová, kdy je minerální voda promáchána s chmelem. Procedury je možné kombinovat s masážemi. V areálu hotelu je rovněž k dispozici wellness relax centrum s bazénem, vířivou vanou, saunou a párou. Unikátní jsou Kneippovy koupele, ve kterých je využívána jedinečná minerální voda Ilsano s oxidem uhličitým. A pak už zbývá návštěva proslulé restaurace Ve Skále, která završí příjemný pobyt v Chodovaru.

Pivní lázně pivovaru Purkmistr, Plzeň – Černice

Vany pivních lázní jsou plněny speciální koupelovou lázní, která se skládá z várky piva plzeňského typu a dalších ingrediencí. Po dobu koupele je k vaně přistaven dřevěný soudek se světlým ležákem Purkmistr, z nějž si sami můžete dle libosti čepovat. Po každé koupeli Vás čeká pobyt v relaxační místnosti v suchém zábalu. Využívána je také chmelová lázeň a k dispozici je i lázeň rašelinová, čokoládová či levandulová. Pivovar nabízí i wellness zónu s vířivou vanou, saunou, párou i infrakabinou. Je možné využít řadu různých masáží, včetně masáže pivním olejem. Několik druhů zábalů prospívá vašemu zdraví, k dispozici je i pivní peeling z pravého sladu. Před, nebo po lázeňské proceduře si můžete v areálu zahrát bowling, ale hlavně si zajít na večeři do pivovarské restaurace, kterou spláchnete nějakým pěnivým mokem ze zdejší bohaté nabídky vlastních piv.

kategorie pivni lazne clanek 01