Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Kašperk pro děti

Kašperk pro děti

Nejvýše položený královský hrad v Čechách s krásným výhledem na Šumavu nabízí speciální dětské prohlídky. Ze zdejších interaktivních prohlídek jsou děti opravdu nadšené.

Na Kašperku se konají prohlídky určené pro menší i starší děti, nutné je se ale předem objednat. Děti si prohlédnou hrad a přitom se dostanou do role princezny, malého rytíře či prince. Ty starší se zase stanou stavitelem hradu.

Hrad se tyčí nad městem Kašperské Hory na Klatovsku. Přístupný je hned několika způsoby. Děti určitě zvládnou nejkratší a nenáročnou cestu z parkovište, které leží necelý 1,5 kilometr od hradu. Cesta vede mírně do kopce, absolvovat ji můžete i s úplně malými dětmi či kočárkem. Pokud byste si chtěli užít delší procházku šumavskou přírodou, vydejte se na hrad z Kašperských Hor.

TIP: Hrad pořádá nepravidelné speciální akce pro celé rodiny např. Víkend s buchtami. Na Kašperku se totiž dochovala unikátní část cihlové střechy ze 14 století. Tyto cihly byly atypické i na dobu vlády Karla IV. Pro výjimečně nabobtnalý tvar se jim říkalo buchty. Návštěvníci si mohou takovou buchtu z hlíny zkusit sami vyrobit. Odměnou jim je pak opravdová a chutná buchta plná máku, povidel nebo tvarohu.

Otevírací doba: duben – říjen, akce mimo sezónu

Ostatní: Hrad nabízí rodinné vstupné. Na nádvoří je k dispozici občerstvení. Nezapomeňte ochutnat specialitu, kašperské domácí placky připravované dle originální domácí receptury.

www.kasperk.cz

 

Články

Kašperk pro děti

Kašperk pro děti

Nejvýše položený královský hrad v Čechách s krásným výhledem na Šumavu nabízí speciální dětské prohlídky. Ze zdejších interaktivních prohlídek jsou děti opravdu nadšené.

Rodinná pohoda

Rodinná pohoda

Chcete se společně se svými dětmi bavit, hrát si, objevovat spousty nových zajímavých věcí a třeba se i trošku bát? To není v Plzeňském kraji žádný problém. Užije si tu celá rodina!

Kočárem do pohádky

Kočárem do pohádky

Rodinná stáj Kovárna Kamýk nabízí možnost vyjížděk na koních v sedle nebo projížďky historickou bryčkou či luxusním kočárem Landauer pro celou rodinu.

Vydejte se do přírody za Vydrou na Šumavu

Vydejte se do přírody za Vydrou na Šumavu

Při toulkách Šumavou se zastavte u stylové roubenky Turnerova chata. Jde o jedinou přístupnou chatu v I. zóne národního parku Šumava na břehu řeky Vydry mezi Antýglem a Čeňkovou Pilou.

Muzeum strašidel v Plzni

Muzeum strašidel v Plzni

Přijďte se s dětmi příjemně bát do jednoho z historických domů přímo v centru Plzně, kde v tajemném podzemí pod hotelem Central sídlí muzeum plné strašidel, skřítků a dalších bytostí.

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Po celý rok, v zimě i v létě, a za každého počasí můžete poznávat Plzeňský kraj. Zda na kole, pěšky s hůlkami či bez hůlek, je jen na vás. Turistických tras a cyklostezek jsou tu tisíce kilometrů.

Užijte si léto

Užijte si léto

Léto v Plzeňském kraji, to je parádní koupání a moře zábavy. Aquaparky, bazény, přírodní koupaliště, beach volejbal, sjíždění řek a další letní radovánky. Kde strávit parní letní den? Míst pro letní pohodu jsou v Plzeňském kraji stovky.

Soví voliéry na Šumavě

Soví voliéry na Šumavě

Vzácné sovy je témeř nemožné ve volné přírode pozorovat. To ale můšete v unikátních voliérách na Šumavě.

Lukostřelba a historické hry na hradě Velhartice

Lukostřelba a historické hry na hradě Velhartice

Šumavský hrad Velhartice nedaleko Sušice pamatuje také na děti. Po celé prázdniny je v hradním areálu k dispozici lukostřelba. Zastřílet si můžete z luku, kuší nebo malého obléhacího stroje-trebuchetu.

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Zoologická a botanická zahrada města Plzně

Druhá nejstarší zahrada v Čechách láká na více než 1300 druhů zvířat, expozice Česká řeka, Svět v podzemí, Království jedu nebo asijskou a africkou expozici.

Za šelmami na Srní

Za šelmami na Srní

Návštěvnické centrum Srní s expozicí věnovanou šelmám najdete na Šumavě mezi obcemi Srní a Rokyta.

Strašidelný rej pro děti s Plzeňským krajem

Strašidelný rej pro děti s Plzeňským krajem

Také letos pořádá Plzeňský kraj zábavné odpoledne pro děti, tentokrát je to Strašidelný rej v plzeňském Parkhotelu.

Další ...