• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Po celý rok, v zimě i v létě, a za každého počasí můžete poznávat Plzeňský kraj. Zda na kole, pěšky s hůlkami či bez hůlek, je jen na vás. Turistických tras a cyklostezek jsou tu tisíce kilometrů.

Dobře značené turistické stezky vás zavedou k přírodním krásám, na památky, rozhledny, k romantickým hradům a zámkům a na další zajímavá místa. Pro turisty je velmi atraktivní Šumava, Český les a Brdy. Za turistikou a na cyklistické výlety můžete vyrazit ale i na Plzeňsko a další místa.

Sedněte na kolo a jedeme. Přes Plzeňský kraj vedou mezinárodní cyklotrasy, např. dálková cyklotrasa Eurovelo 13 tzv. Stezka železné opony nebo CT3 vedoucí z Prahy přes Plzeň do Regensburgu a Mnichova. Projíždět budete krásnou krajinou a údolím řek, vychutnáte si mírná stoupání či rovinky, v příhraničí pak krásnou přírodu. Cyklistům nechybí v kraji ani komfortní služby. V regionu byly zavedeny cyklobusy, kola bez problémů přepraví i vlaky. Cyklistické trasy a výlety vám doporučí v každém Infocentru v kraji, kde je k dispozici spousta brožur a map.

Velmi oblíbené jsou výlety na rozhledny a různá vyhlídková místa. Poznávat na kole můžete šumavské vrcholy. V pohodě dojedete na kole i s dětmi na vrchol Špičáku. Z rozhledny, která tu stojí teprve od roku 2014, můžete za jasné viditelnosti vidět nejen Šumavu, ale i Alpy. Krásný výhled na Šumavu je z Poledníku u Prášil, z Pancíře nebo rozhledny Sedlo u Albrechtic. Vynechat byste určitě neměli Čerchov, kamennou rozhlednu na nejvyšším vrcholu Českého lesa, vybudovanou v roce 1905. Moderní vyhlídkové věže jsou i na Tachovsku, nachází se zde téměř 25 metrů vysoká rozhledna Havran nebo rozhledna na Vysoké tyčící se nad Tachovem. Na Rokycansku můžete navštívit rozhlednu Kotel. Nádherný pohled na Plzeň je z katedrály sv. Bartoloměje, která se pyšní nejvyšší kostelní věží v ČR. Na Plzeňsku se nachází rozhledna Chlum nebo Krkavec.

Také Nordic Walking ovládl turistiku v Plzeňském kraji, doslova hitem se stal mezi lázeňskými hosty v okolí Konstantinových Lázní. V létě pak můžete vyměnit kolo za brusle, některé úseky cyklotras jsou určené pro in-line.

Tak vezměte kolo nebo hůlky, dobré boty a vyrazte. Nebudete litovat.

http://www.plzenskonakole.cz/