• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Zažij kraj jako Sportovec

kategorie sportovec header

Parádní lyžovačky, běžecké tratě i bruslení

Parádní lyžovačky, běžecké tratě i bruslení

Vezměte běžky, lyže, prkno, brusle, sáňky a jedeme! Co vás čeká v zimě v Plzeňském kraji? Parádní lyžovačky na šumavských svazích, běžecké lyžování v upravených stopách procházejících úchvatnou krajinou, snowboarding, skitouring, výlety na sněžnicích apod.

Zima je krásná hlavně na Šumavě. Zasněžená krajina vybízí k zimním toulkám poklidnou přírodou. Stovky kilometrů běžeckých tratí uspokojí i náročného běžkaře. Tzv. Šumavská magistrála propojuje Šumavu od Železné Rudy dokonce až k jihočeskému Lipnu. V létě stačí vyměnit běžky za kolo, tuto pozoruhodnou trasu si vychutnáte po celý rok.

Milovníci běžeckého lyžování mohou vyrazit ale i do Českého lesa na Domažlicko. Vhodná je tato panenská krajina hlavně pro vyznavače klidného lyžování. Nejezdí sem tolik lyžařů jako na Šumavu, a tak tu mají běžkaři doslova ráj. Běžecké tratě vedou v okolí Čerchova a dostanete se po nich až k našim německým sousedům. Klidné výlety na běžkách můžete podnikat také v Brdech na Rokycansku.

Na Šumavě si přijdou na své vyznavači sjezdovek i snowboardů. Vybírat můžete z desítek lyžařských areálů. Na vrchol hory Špičák ležící ve výšce 1202 metrů vede čtyřsedačková lanovka. Ta za hodinu vyveze téměř dva a půl tisíce lyžařů. Díky parádnímu snowparku si tu zařádí i milovníci snowboardingu. Na Špičáku funguje nejstarší lyžařská škola na Šumavě, pro malé začátečníky jsou tu výborné podmínky. Vstříc vycházejí areály i rodinám s dětmi. Samoty, Nad nádražím, Belveder na Železné Rudě, lyžovačka v Kašperských Horách a na dalších místech, je jen na vás, jaký areál si vyberete. Nabídka je obrovská.

Na Šumavu proniklo v posledních letech i nové vysokohorské lyžování tzv. skitouring. Horská služba vytyčila na Železnorudsku několik skitouringových tras. Vydat se tak můžete na náročný výstup na Špičák nebo odpočinkovou skitouringovou trasu přes Čertovo jezero.

Šumavu v zimních měsících nemusíte zdolávat jen na lyžích. Velké množství zimních cest lze absolvovat pěšky nebo s dětmi na bobech. Horský terén můžete prozkoumávat třeba na sněžnicích, a to i s průvodcem. Výlety na sněžnicích každoročně pro turisty připravuje například správa Národního parku Šumava.

K oblíbeným zimním sportům patří i bruslení. Ledové plochy se v zimní sezóně otevírají pravidelně bruslařům. V Plzni najdete hned dva kryté stadiony. Nová moderní ledová plocha byla vybudována i v Třemošné nedaleko Plzně. Zimní stadiony jsou v každém větším městě např. v Klatovech, Rokycanech, Tachově a v Sušici.

Články

Užijte si léto

Užijte si léto

Léto v Plzeňském kraji, to je parádní koupání a moře zábavy. Aquaparky, bazény, přírodní koupaliště, beach volejbal, sjíždění řek a další letní radovánky. Kde strávit parní letní den? Míst pro letní pohodu jsou v Plzeňském kraji stovky.

Sportujte, bavte se

Sportujte, bavte se

Sportujete? Máte rádi adrenalin, nevšední zážitky? Bavíte se rádi? Pak jste tady správně. Plzeňský kraj nabízí nepřeberné množství zábavy. Pro golfisty jsou tu golfová hřiště, pro vyznavače odvážné zábavy adrenalinové parky, sportu chtivý návštěvníci ocení moderní sportovní areály. A na své si přijdou i vyznavači projížděk na koni.

Bikepark Špičák

Bikepark Špičák

Vydejte se na Špičák, vychutnejte si jízdu z kopce plnou adrenalinu.

Parádní lyžovačky, běžecké tratě i bruslení

Parádní lyžovačky, běžecké tratě i bruslení

Vezměte běžky, lyže, prkno, brusle, sáňky a jedeme! Co vás čeká v zimě v Plzeňském kraji? Parádní lyžovačky na šumavských svazích, běžecké lyžování v upravených stopách procházejících úchvatnou krajinou, snowboarding, skitouring, výlety na sněžnicích apod.

V nejsevernější části Českého lesa

V nejsevernější části Českého lesa

Vybraná výletní trasa prochází nejzazším výběžkem chráněné krajinné oblasti Český les a přilehlou oblastí Severního Hornofalckého lesa.

Splouvání Vydra a Otavy

Splouvání Vydra a Otavy

Jeden z nejsilnějších zážitků při poznávání Šumavy si můžete odnést ze splouvání horských řek na území samotného národního parku. Pro tuto sportovní aktivitu jsou kromě horního toku Vltavy zprovozněny ještě dva úseky na Vydře, resp. Otavě.

Šumavské pláně

Šumavské pláně

Lákavým terénem pro cyklisty je nepochybně okolí Kvildy s pláněmi, které vytvářejí rozsáhlou plochu v nadmořské výšce kolem 1 000 m. Mírně zvlněný povrch, z něhož vyrůstají oblé horské vrcholy, slibuje kromě příjemné fyzické námahy také estetický zážitek ze zdejší krajiny.

Strážný - Zadní Zvonková

Strážný - Zadní Zvonková

Další běžkařský výlet, plánovaný jako celodenní, lze považovat za poslední úsek Šumavské magistrály. Lyžaře provází jižní částí pohoří a seznamuje je s krajinou podél Teplé a Studené Vltavy až k horní části vodní nádrže Lipno.

Krajský cyklo

Krajský cyklo "Fanatik"

22.6.2019  Fanatik - cyklistická dálková jízda Plzeňským krajem. Baví vás cyklistika a zdolávání výzev? Chcete zkusit ujet trať, kterou jste ještě nezdolali? Pak je tady „Fanatik“, ojedinělá akce svého druhu v Čechách.

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Plzeňským krajem po svých i na kolech

Po celý rok, v zimě i v létě, a za každého počasí můžete poznávat Plzeňský kraj. Zda na kole, pěšky s hůlkami či bez hůlek, je jen na vás. Turistických tras a cyklostezek jsou tu tisíce kilometrů.

Prášily - Modrava

Prášily - Modrava

Zimní Šumava je ideální oblastí pro milovníky lyžování. Funguje zde několik dobře vybavených lyžařských areálů a k dispozici jsou desítky kilometrů udržovaných běžeckých stop.

Na lyže v Plzeňském kraji do šumavských hor

Na lyže v Plzeňském kraji do šumavských hor

Neseďme doma, tyto měsíce přímo vybízejí k zimním radovánkám. Vydejme se užít si zimu do Plzeňského kraje do hor na Šumavu.

Tachovskou krajinou na kole a na degustaci dobrého piva

Tachovskou krajinou na kole a na degustaci dobrého piva

Jaro je tu! Probouzí se příroda, vše pučí a začíná kvést.

Plzeňský kraj je úžasným místem pro zimní radovánky

Plzeňský kraj je úžasným místem pro zimní radovánky

Jedny z nejkrásnějších hor jsou v Plzeňském kraji. Mírné sklony zdejších kopců jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi a pro výuku prvních lyžařských krůčků.

Další ...