• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Na lyže v Plzeňském kraji do šumavských hor

Na lyže v Plzeňském kraji do šumavských hor

Neseďme doma, tyto měsíce přímo vybízejí k zimním radovánkám. Vydejme se užít si zimu do Plzeňského kraje do hor na Šumavu.

 

Mírné sklony šumavských kopců jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, pro výuku prvních lyžařských krůčků. Zdejší areály nabízejí lyžařské školy pro nejmenší a disponují pojízdnými pásy. Podmínky jsou zde vhodné také pro snowboardisty a zdatnější lyžaře. Kouzlo zdejší přírody si můžete užít a poznávat jej pěšky při pěších toulkách, na běžkách či na sněžnicích. A pokud není dostatek sněhu? Běžte s dětmi bruslit. Zimní stadiony nabízejí pravidelně během zimy bruslení pro veřejnost.

Několik tipů:

Areál Ski & Bike Špičák je pro lyžaře i snowboardisty největším lyžařským střediskem v Plzeňském kraji. Pro menší děti je vhodná rodinná sjezdovka Dolní šance a pokročilejší lyžaři brázdí sjezdovky vedoucí z vrcholu hory Špičák včetně nejprudší české sjezdovky Šance. Pokud jste nadšení snouwboardisté navštivte zdejší vyhlášený snowpark Freestyle area Lubák.

V centru Železné Rudy se nachází areál Samoty Železná Ruda. Ten se zaměřuje hlavně na rodiny s dětmi. Zatímco děti lyžují s instruktorem, vy můžete trávit čas sami třeba v teple zdejší restaurace. Další lyžařský areál Nad nádražím je přes vrchol propojen se střediskem Belveder, které nabízí dětský park pro nejmenší a rodičům přijde vhod služba hlídání dětí.

Lyžařský Skiareál Kašperské Hory na Šumavě je rovněž ideální pro rodiny s dětmi. Lyžařský zážitek umocňuje krásný výhled na majestátní hrad Kašperk. Pro malé milovníky snowboardu je zde dětský snowpark.

Kocourov u Klatov patří mezi menší areály a je hojně vyhledáván pro svoji výhodnou polohu. Nachází se necelých osm kilometrů za městem Klatovy směrem na Horažďovice. Areál nabízí jednu sjezdovku o délce 600 m s vlekem poma snowparkem. Pro zpestření je v areálu vybudována malá dětská zoo, kde si děti mohou hladit a krmit oslíka, poníka, kozlíka a pejsky.