• Facebook
  • Instagram

Plzeňský kraj - turistů ráj

lupa

Užijte si léto

Užijte si léto

Léto v Plzeňském kraji, to je parádní koupání a moře zábavy. Aquaparky, bazény, přírodní koupaliště, beach volejbal, sjíždění řek a další letní radovánky. Kde strávit parní letní den? Míst pro letní pohodu jsou v Plzeňském kraji stovky.

Chcete se koupat v přírodě, dáváte přednost aquaparkům s atrakcemi či venkovním bazénům? Oblečte si plavky a vyrážíme! Stačí si jen vybrat. Plavecký areál v Plzni na Slovanech s tobogánem, divokou řekou a brouzdalištěm pro nejmenší, soustava úchvatných Boleveckých rybníků na okraji Plzně, kde budete nasávat čistotu okolních lesů nebo jezírko s průzračnou vodou na břehu plzeňské přehrady České údolí. K tomu desítky koupališť rozesetých po celém kraji, celoroční aquaparky v Sušici, Kdyni nebo Horažďovicích. Jako houby po dešti v kraji vyrůstají i přírodní koupací biotopy s čistou, průzračnou vodou.

Romantické projížďky na loďce či šlapadle, třpytící se vodní hladina, krásná příroda, to je relax na Hracholuskách. Tato 22 kilometrů dlouhá přehrada nedaleko Stříbra patří mezi největší letní rekreační destinace v kraji. Je tu vše, co patří k pravé letní zábavě. Kempy po obou březích, chatky, penziony, vyjížďky na vodních lyžích, plavby parníkem, atrakce na vodě i na souši, rybolov a ještě mnohem více.

Pláže rybníků v kraji jsou připraveny pro vaše celodenní lenošení. V panenské krajině Českého lesa na Domažlicku své brány otevírá letovisko Babylon, na jižním Plzeňsku Nový rybník u Nepomuka nebo na Klatovsku rybník Hnačov, na Tachovsku Sycherák u rybníka Chobot.

Také vodáky Plzeňský kraj uspokojí. Dravost řeky ocení zdatní vodáci při jarním sjezdu divoké Otavy od Čeňkovy Pily do Rejštejna nebo v úžasných peřejích při splouvání nejkrásnější šumavské říčky Vydry protékající malebnou horskou přírodou. Podmanivou krásu Otavy poznáte při pohodové plavbě kolem nejrozsáhlejší hradní zříceniny Rabí a dalších atraktivních míst. Pro svojí ospalou atmosféru láká klidný a hluboký kaňon Berounky od Plzně až po Zvíkovec. Při dostatku vody jsou sjízdné rovněž dolní toky Úhlavy a Úslavy či horní tok Mže.

A jaké by to bylo léto bez sportování? Hřiště na beach volejbal a další letní sporty, minigolf, cyklostezky pro výlety na kolech, lanová centra, in-line dráhy, lezecké stěny apod. jsou po celém regionu.

Články

Užijte si léto

Užijte si léto

Léto v Plzeňském kraji, to je parádní koupání a moře zábavy. Aquaparky, bazény, přírodní koupaliště, beach volejbal, sjíždění řek a další letní radovánky. Kde strávit parní letní den? Míst pro letní pohodu jsou v Plzeňském kraji stovky.

Sportujte, bavte se

Sportujte, bavte se

Sportujete? Máte rádi adrenalin, nevšední zážitky? Bavíte se rádi? Pak jste tady správně. Plzeňský kraj nabízí nepřeberné množství zábavy. Pro golfisty jsou tu golfová hřiště, pro vyznavače odvážné zábavy adrenalinové parky, sportu chtivý návštěvníci ocení moderní sportovní areály. A na své si přijdou i vyznavači projížděk na koni.

“A bude se prodlužovat!”

“A bude se prodlužovat!”

Dobrých zpráv, obzvlášť teď, není nikdy dost. Rádi bychom vám tedy prozradili, že oblíbená zábavná výstava pro kluky a holky GÓÓÓL, rozhodně nekončí!

Fanatik Plzeň

Fanatik Plzeň

POZOR, ZMĚNA TERMÍNU FANATIKA NA 11.07.2020

Další ...